Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

1 czerwca – Dzień dla Dzieci – Uszyj Jasia znów Avenidzie!

1 czerwca odwiedzający centrum handlowe Avenida Poznań będą mogli wziąć udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Uszyj Jasia, aby świętować Dzień Dziecka wspierając małych pacjentów z Wielkopolskiego Centrum Pediatrii. To VII edycja tego wydarzenia organizowanego w Poznaniu przez jedno z największych centrów handlowych w Wielkopolsce.

Inicjatorką ogólnopolskiej akcji Uszyj Jasia jest Natalia Bielawska, która 12 lat temu, po kilkudniowym pobycie w szpitalu zauważyła, na poduszce jej syna brakuje poszewki. Okazało się, że problem jest powszechny – jasie szybko się zużywają. Zorganizowała grupę szyjących przyjaciół i tak dała początek akcji, która trwa do dziś.

Uszyj Jasia rozpocznie się w Avenidzie Poznań o godzinie 11:00 i potrwa do 18:00. Każdy odwiedzający Centrum tego dnia będzie mógł dołączyć do wspólnego szycia poszewek.
W ramach akcji organizatorzy przygotują 10 stanowisk, na których znajdą się maszyny do szycia oraz dziesiątki metrów kolorowych materiałów. Nad wszystkim czuwać będą profesjonalni instruktorzy, którzy pokażą jak krok po kroku uszyć poszewkę na poduszkę. Mamy świadomość, że przyjazne otoczenie ma ogromny wpływ na proces zdrowienia małych pacjentów – mów Katarzyna Korpak, dyrektor centrum handlowego Avenida Poznań – postanowiliśmy kolejny raz włączyć się do akcji właśnie w Dniu Dziecka, żeby okazać jedność z dziećmi, które muszą być hospitalizowane – dodaje.

Uszyj Jasia to jedyna w swoim rodzaju akcja dobroczynna. Ważny jest jej lokalny charakter, ponieważ poszewki zostaną przekazane Wielkopolskiemu Centrum Pediatrii. Warto zaznaczyć, że aby wziąć udział w akcji nie trzeba mieć szczególnych umiejętności krawieckich. Pomagać może każdy – mamy, ojcowie, dzieci, przyjaciele, starsi i młodsi, pojedynczo i w grupie. Działania jak akcja Uszyj jasia to realna pomoc, z ogromnym oddziaływaniem terapeutycznym – mówi Izabela Marciniak, Dyrektor Naczelna Specjalistycznego Zespołu Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu – doświadczenie pokazuje, że wspólne szycie to także wspólna, doskonała zabawa – dodaje.

Fotografia reklamowa Lukasz Bera

Akcja Uszyj Jasia, rozpocznie się 1 czerwca w centrum handlowym Avenida Poznań i potrwa od godz. 11.00 do godziny 18.00. Uszyte poszewki zostaną przekazane do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii.

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na 3 kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych, w tym 30 restauracji i kawiarni. Pod szyldem Avenidy zgromadziły się najpopularniejsze marki modowe, obuwnicze, biżuteryjne, czy kosmetyczne, a także szereg usług. Do grona najemców Centrum należą m.in. HalfPrice, TKmaxx, Reserved, H&M, Sinsay, Cropp, Stradivarius, Pull&Bear, Bershka, Mango, New Yorker, MediaMarkt, Empik, SportsDirect, Intersport, Calypso oraz Lidl. Avenida nieustannie stawia na rozwój oferty.

Z myślą o komforcie swoich Klientów, Centrum stworzyło wyjątkową strefę pod nazwą Avenida Lounge. Jest to zlokalizowana na dwóch poziomach, na powierzchni ponad 2 000 mkw., przestrzeń przeznaczona do relaksu, rozrywki, coworkingu i integracji.

W Avenidzie do dyspozycji zmotoryzowanych Klientów jest 1500 miejsc parkingowych (2 godziny darmowego parkowania) oraz bezpłatny parking dla jednośladów. Centrum położone jest bezpośrednio przy poznańskich dworcach kolejowym i autobusowym.

Fotografia reklamowa Lukasz Bera