Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

4 maja – Otwarte centra handlowe, hotele i biblioteki

luzowanie obostrzeń

Od 4 maja nastąpi wdrażanie 2 etapu luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Otwarte będą centra handlowe, hotele i miejsca noclegowe. Możliwe będzie korzystanie z usług rehabilitantów, a dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli. Zapowiedziano także otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuk. Wszystkie te obiekty zostaną otwarte, ale nadal będą obowiązywać zasady, pomagające uchronić się przed rozprzestrzenianiem wirusa.

Otwarcie galerii handlowych

Galerie handlowe zostaną otwarte 4 maja, jednak będą obowiązywać pewne ograniczenia. Obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. Zamknięte będą obiekty rekreacyjne takie jak siłownie, centra rozrywki i restauracje. Na 15m2 powierzchni sklepowej znajdować się może jedna osoba.

Otwarcie hoteli i miejsc noclegowych

Od 4 maja nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych, jednak i te będą musiały przestrzegać szczelnych wytycznych. Nie będzie prowadzona w nich działalność restauracji hotelowych oraz zamknięta będzie przestrzeń rekreacyjna – nieczynne będą siłownie, sale pobytu, baseny.

Otwarte muzea i biblioteki

Rząd zdecydował się także na otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki. Decyzja o otwarciu danej placówki należeć będzie jednak do organu prowadzącego po konsultacji z sanepidem.

Dzieci wrócą do przedszkoli

Od 4 maja wszystkie dzieci, których rodzice pracują mogą skorzystać z opieki. Przedszkola i żłobki wznowią działalność, także z ograniczeniami. Decyzję o otwarciu danej placówki podejmie organ prowadzący po uwzględnieniu m.in. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dodatkowo skorzystamy z opieki rehabilitacyjnej. Od 4 maja otwarte zostaną także niektóre obiekty sportowe i ruszy ekstraklasa.

źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

Powiązane artykuły

Znoszenie obostrzeń w maju – jakie branże zostaną otwarte?

teoriabiznesu.pl

Od jutra nowe powiaty w strefie czerwonej i nowe obostrzenia

teoriabiznesu.pl

„Pracownicy w dobie koronawirusa” – bezpłatny e-book od Dailyfruits

teoriabiznesu.pl