Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Budlex z nową inwestycją nad Motławą w samym sercu Gdańska

Deweloper Budlex rozpoczyna realizację prestiżowej inwestycji nad brzegiem rzeki Motławy w Gdańsku. Środki na zakup nieruchomości pozyskano z emisji obligacji serii G i H, przeprowadzonej przez Dom Maklerski Michael / Ström. Spółka osiągnęła sukces pozyskując łącznie 42 mln zł na realizację dwuetapowego projektu mieszkaniowego.

 Emisja obligacji

Budlex Finance Sp. z o.o. pozyskała 20 mln zł z emisji obligacji serii G w październiku 2023 roku oraz 22 mln zł z emisji obligacji serii H w listopadzie 2023 roku. Obie zostały wyemitowane na okres trzech lat budząc duże zainteresowanie inwestorów, co potwierdza redukcja zapisów odpowiednio o 20 i 28% dla serii G i H oraz fakt, że obligatariuszami Spółki zostało ponad 350 osób i podmiotów.

Dwa nowe budynki

Projekt inwestycji obejmuje dwa odrębne budynki, zlokalizowane na osobnych działkach i realizowane na podstawie niezależnych pozwoleń na budowę. W ramach pierwszego etapu, start realizacji pierwszego budynku rozpocznie się w pierwszym kwartale 2024 roku, natomiast start realizacji drugiego budynku planowany jest na czerwiec 2024 roku. Łącznie powstanie około 100 lokali mieszkalnych oraz kilka usługowych.

 Lokalizacja

Lokalizacja nad rzeką o historycznym znaczeniu dla miasta zapewnia dostęp do rekreacyjnych terenów nad Motławą, zabytków, restauracji czy słynnej stoczni. Inwestycja leży w bliskim sąsiedztwie obszaru, który niegdyś stanowił centrum przemysłu stoczniowego w Gdańsku i obfituje w ślady bogatej historii okolicznych zakładów.

 Inwestujemy w miejsca, które stanowią ikoniczne punkty w krajobrazie miasta. Szukamy działek charakterystycznych dla danego miejsca – tak jak teren nad Motławą w Gdańsku czy Brdą w Bydgoszczy. Ta lokalizacja stawia nasze inwestycje w konkurencyjnej pozycji. Jest to zgodne z naszą strategią, której nadrzędnym celem jest utrzymanie stabilnie rosnącej sprzedaży, co nie tylko przyczynia się do wzrostu naszych dochodów, ale także wpływa na rentowność firmy, nadając jej większą elastyczność finansową. Zakładamy konsekwentne wieloletnie planowanie obejmujące realizację prestiżowych projektów wysokiej jakości, takich jak ten planowany nad Motławą w 2024 roku – mówi Filip Friedmann, większościowy udziałowiec i członek zarządu Budlex.

 Architektura wpisana w krajobraz

Największe wyróżniki inwestycji oprócz prestiżowej lokalizacji nad Motławą to także unikalna architektura, ograniczenie wysokości budynków do pięciu pięter, przestronne tarasy oraz przestrzeń rekreacyjna nad rzeką.

Lokale dla każdego

Oferta dewelopera zapewnia potencjalnym inwestorom i mieszkańcom szeroki wybór opcji mieszkalnych i użytkowych, co sprawia, że projekt ten jest atrakcyjny dla szerokiego grona odbiorców. Inwestycja Budlexu wyróżnia się atrakcyjnymi przestrzeniami użytkowymi oraz bogatą ofertą mieszkań z dużymi tarasami, które w niektórych przypadkach mogą osiągać powierzchnię ponad 100 metrów kwadratowych. Takie rozwiązanie zapewnia przestrzeń do relaksu i cieszenia się świeżym powietrzem bez potrzeby opuszczania mieszkania. Metraż lokali mieszkalnych mieści się pomiędzy 26 a 135 m2. Planowane są również lokale użytkowe, w tym lokal fitness, o powierzchni od 82 do 141 m2.

 Dla kogo przeznaczone są mieszkania?

Projekt skierowany jest do młodych osób, jak również do inwestorów poszukujących prestiżowych lokalizacji. Są to lokale dla tych, którzy szukają prestiżu i wyrafinowania – preferują modne lokalizacje takie jak Młode Miasto oraz okolice rozwijającej się Stoczni Cesarskiej i Motławy oraz cenią bliskość Starówki. Inwestycja otwiera drzwi do podwójnych korzyści finansowych pod kątem najmu turystycznego i długoterminowego, oraz dla tych, którzy chcą lokować kapitał w nieruchomościach zyskujących na wartości w kolejnych latach.

Tradycja i nowoczesność

Inwestycja nad Motławą stanowi połączenie tradycji i nowoczesności, oferujące wyjątkowe możliwości mieszkalne i biznesowe w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Gdańska. Unikalny klimat historycznego otoczenia harmonizuje z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, tworząc miejsce o charakterze, które mimo centralnej lokalizacji oferuje prywatność i malownicze widoki.

***

Budlex Sp. z o.o. to ogólnopolski deweloper z prawie 40-letnią tradycją. To jeden z najstarszych deweloperów w Polsce. Spółka ma w swoim portfolio 9300 wybudowanych mieszkań, w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach Bydgoszczy, Torunia, Warszawy i Olsztyna. Nowe inwestycje powstają m.in. w Gdańsku. Jakość prowadzonych projektów, nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjność zdecydowały o doskonałej opinii, jaką Budlex od lat cieszy się wśród klientów. Spółka spełnia oczekiwania budując trwale i solidnie.