Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

BUY NOW, PAY LATER

Grupa InBank wprowadza nowe rozwiązanie transgraniczne dla swoich klientów- kup teraz, zapłać później, oferowane pod marką Paywerk. System umożliwia odroczenie płatności za zakupy online bez rejestracji i bez zakładania konta.

Paywerk to nowe działanie technologiczne Grupy InBank, wdrożone na skalę międzynarodową. Za pośrednictwem Paywerk, lokalni kupujący łączą się z lokalnymi finansującymi i mogą nabywać towary od sprzedawców międzynarodowych. Jest to usługa podobna do Ubera, z taką różnicą, że klient za usługę płaci później. Wystarczy, że posiada on kartę debetową, kartę Visa lub Mastercard, aby płatność została odroczona.

Dla sprzedawcy działającego w sektorze ecommerce, współpraca z Paywerk oznacza dwie wygodne możliwości płatności odroczonych, otwierające drogę kupującym do natychmiastowego dokonania zakupu, bez konieczności dokonywania w tym samym momencie pełnej zapłaty: odroczenie płatności o X dni lub podzielenie jej na Y mniejszych części. Przy czym X i Y to parametry, o których decyduje sprzedawca – mówi Członek Zarządu AS InBank oraz Dyrektor Generalny Oddziału InBank w Polsce Maciej Pieczkowski.

Docelowo Paywerk będzie dostępny w 27 krajach Unii Europejskiej, a na start dostępny będzie w sklepach internetowych i dla ich klientów w Polsce, Austrii oraz w Niemczech. Dzięki współpracy Paywerk z lokalnymi finansującymi, zwiększa się akceptowalność wniosków o odroczenie zapłaty, a w praktyce zakupy online stają się bezpieczniejsze, zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Klient płaci po otrzymaniu zamówienia, a dzień po wysłaniu wysyłki, partner otrzymuje pełną kwotę.