Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Motoryzacja Reklama

Co to jest mPojazd? Nowa funkcja w aplikacji mObywatel

co to jest mPojazd

Oficjalna aplikacja mObywatel wydawana przez Ministerstwo Cyfryzacji, została wzbogacona o nowa funkcję na którą czekali kierowcy. Mowa tutaj o usłudze mPojazd. Czym jest usługa mPojazd? W jaki sposób ma ona służyć wygodzie kierowców?

Co to jest mPojazd

mPojazd – To usługa dzięki której kierowcy nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz polisy OC. Usługa dodana do aplikacji mObywatel to odzwierciedlenie danych z wyżej wymienionych dokumentów. Z usługi mPojazd mogą korzystać wszyscy właściciele lub współwłaściciele pojazdów – czyli osoby zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Warto zaznaczyć że w aplikacji nie wyświetlą się samochody wypożyczone, wzięte w leasing czy pojazdy firmowe.

Co zawiera usługa mPojazd

W aplikacji mObywatel, a dokładniej w mPojazd znajdziemy informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC, serię, numer polisy oraz okres ubezpieczenia. Użytkownik aplikacji otrzyma także powiadomienie na 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia OC.
Dodatkowo usługa mPojazd zawiera markę i model pojazdu, rok produkcji, numer rejestracyjny, VIN i termin następnego badania technicznego. Podobnie jak w wypadku ubezpieczenia OC, aplikacja przypomni o kończącej się ważności przeglądu technicznego.

Dodatkowo, usługa skierowana jest do wszystkich osób, które czynią swój smartfon podręcznym narzędziem służącym do wszystkich podstawowych funkcji takich jak płatności mobilne czy organizer.

Usługa dostępna obecnie dostępna jest dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemem Android (6.0 wzwyż). Obecnie usługa nie jest dostępna dla użytkowników oprogramowania iOS.

źródło i fotografia: Ministerstwo Cyfryzacji

Powiązane artykuły

Co to jest franszyza redukcyjna?

teoriabiznesu.pl

Poczta Polska – ostrzeżenie przed oszustami i odbiór paczek z aplikacją mObywatel

teoriabiznesu.pl

Sprowadzasz auto z zagranicy? Sprawdź, jak je ubezpieczyć

teoriabiznesu.pl