Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Fałszywe linki wyłudzające dane – mBank ostrzega przed oszustami

mbank

W panelu płatności w serwisie transakcyjnym mBanku otrzymujemy kolejne ostrzeżenie, tym razem dotyczy ono linków prowadzących do fałszywych stron, na których rzekomo można zapłacić za zakupy w Internecie.
Wcześniejsze ostrzeżenia dotyczyły fałszywych maili których zadaniem było wyłudzić od nas identyfikator i hasło do panelu transakcyjnego. Wczorajsze ostrzeżenia informuje, że fałszywe linki to nowy sposób aby przejąć Twoje dane do logowania w serwisie bankowości internetowej, lub wyłudzić kody autoryzacyjne SMS.

Uwaga na komunikatory

bądź czujny w internecieMoże się zdarzyć, że otrzymamy linka od osoby z którą już dawno nie mieliśmy kontaktu, lub podszywa się pod naszego znajomego. Co gorsza – konto Twojego znajomego mogło zostać zhackowane i bez jej wiedzy udostępniane są fałszywe treści.
Jeżeli poprzez odnośnik podałeś dane logowania do swojego serwisu transakcyjnego, jak najszybciej zmień dane logowania. W przypadku podania także jednorazowego kodu SMS, sprawdź czy nie został zlecony przelew, lub dodany zdefiniowany, zaufany odbiorca. Późniejsze przelewy do takiego konta nie wymagają autoryzacji poprzez SMS.

Jeżeli nie zrobiłeś zakupów na zaufanej stronie, nie wykonuj przelewów z linków otrzymanych przez komunikator, skrzynkę mailową lub zamieszczonych na wątpliwych stronach internetowych. Mogą to być linki prowadzące do fałszywych stron.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego portfela

Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich finansów zachowując w poufności swoje hasła i identyfikatory. Każdą wątpliwą stronę sprawdźmy pod kątem bezpieczeństwa, a wypadku zrealizowania przelewu lub zalogowania z wątpliwego źródła zadzwoń do swojego banku i dowiedz się jakie operacje zostały ostatnio wykonane na koncie.

Powiązane artykuły

Energia SA ostrzega przed oszustami

teoriabiznesu.pl

Przerwa w dostępie do usług mBanku – nie zapłacimy kartą

teoriabiznesu.pl

Techniczna przerwa w mBanku z 1 na 2 czerwca

teoriabiznesu.pl