Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Blisko ludzi Reklama

Gdzie można kupić płyn do dezynfekcji rąk? Na stacjach ORLEN

orlen

PKN ORLEN w komunikacie prasowym poinformował o zwiększeniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk. W tym celu, w zakładzie w Jedliczu uruchomiona została druga linia, co pozwoli na wyprodukowanie płynów o pojemności jednolitrowej w cenie 15 zł za sztukę. Jak przekonuje producent, do końca tygodnia płyny trafią na wszystkie stacje ORLEN.

Płyny do dezynfekcji rąk na stacjach ORLEN

ORLEN zamierza nadal dostarczać płyny o pojemności 5 litrów, a pierwsza taka partia, w zeszłym tygodniu trafiła do Agencji Rezerw Materiałowych oraz na stacje benzynowe.

 Dzięki determinacji naszych pracowników z ORLEN OIL, ale także ORLEN Laboratorium uruchomiliśmy w krótkim czasie dwie linie do produkcji płynu dezynfekującego do rąk. Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

 

Cena płynu do dezynfekcji to 15 zł za 1 litrowy pojemnik.

Z czego zrobiony jest płyn do dezynfekcji rąk?

Do produkcji płynu dezynfekującego ręce wykorzystano etanol ( 70 procent ), wodę, alkohol izopropylowy, glicerynę i substancje zapachowe.

„Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopealnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA”

Kto stoi za produkcją płynów dezynfekujących?

W proces wytwarzania płynu dezynfekującego zaangażowana jest spółka ORLEN Laboratorium, której  Pracownia Produktów Naftowych w Jedliczu wdrożyła analizy laboratoryjne niezbędne do prawidłowego prowadzenia procesu wytwarzania w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL.

Płyn do dezynfekcji rąk wyprodukowany w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu jest wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Płyny i maseczki na Allegro i OLX

Przypomnijmy, jakiś czas temu zakazano sprzedawać płyny do dezynfekcji rąk oraz maseczki na takich portalach jak Allegro i OLX. Przedsiębiorcy i osoby prywatne uczyniły sobie z portali źródło dochodu, żerując na panującej sytuacji na świecie i w Polsce. Ceny produktów poszybowały w górę, zwracając tym samym uwagę władz Państwa, które ograniczyły ten proceder.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: https://www.orlen.pl