Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Iron Mountain dołącza do Związku Cyfrowa Polska

W listopadzie bieżącego roku firma Iron Mountain jako lider rynku zarządzania informacją dołączyła do grona największych przedsiębiorstw z sektora cyfrowego i nowych technologii zrzeszonych w Związku Cyfrowa Polska. Tym samym spółka wniesie do organizacji unikalne know-how dotyczące poszczególnych aspektów cyfrowej transformacji w biznesie, włączając się również w projekty zwiększające dojrzałość technologiczną.

Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury przez Związek Cyfrowa Polska Iron Mountain stał się pełnoprawnym członkiem branżowej organizacji pracodawców o charakterze non-profit. Partnerstwo obowiązuje na czas nieokreślony. W tym samym okresie do Związku, który dziś zrzesza aż 29 wiodących w branży cyfryzacyjnej przedsiębiorstw, dołączyły również firmy Dell, Meta oraz NNT System.

Postępująca cyfrowa transformacja, a także coraz większe znaczenie innowacji to przyszłość nas wszystkich – bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę realia współczesnego biznesu, czy nasze codzienne życie. Jako Iron Mountain, czyli organizacja głęboko osadzona w kontekście nowoczesnych rozwiązań technologicznych, chcemy dołożyć swoją cegiełkę do edukowania rynku i społeczeństwa w tym obszarze. Dzięki dołączeniu do Związku Cyfrowa Polska oraz kolektywnemu działaniu największych graczy sektora technologicznego nasze inicjatywy będą jeszcze efektywniejsze. Jesteśmy dumni z przyjęcia nas do tego grona i wierzymy, że w przyszłości zrealizujemy wiele przełomowych projektów – mówi Marcin Drzewiecki, Prezes Zarządu w Iron Mountain Polska.

Głównymi obszarami zaangażowania Iron Mountain w organizacji będą cyfrowy obieg dokumentów, zarządzanie informacją i danymi, a także uczestnictwo w projektach edukacyjnych. Poza Związkiem Cyfrowa Polska firma należy również do innych organizacji, m.in. zrzeszających przedsiębiorstwa technologiczne. Tym samym Iron Mountain Polska jest członkiem: Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Iron Mountain Polska to lider rynku zarządzania informacją, archiwizacji i digitalizacji dokumentów. Zapewnia kompleksową obsługę firm w zakresie: consultingu procesów po stronie Klienta, cyklu życia dokumentów w organizacji oraz ich digitalizacji. Jest także dostawcą systemów do zarządzania procesami oraz informacją w efektywny i bezpieczny sposób. Prowadzi działania z zakresu bezpiecznego przechowywania, składowania, archiwizacji oraz niszczenia dokumentacji tradycyjnej, cyfrowej jak i zużytego sprzętu IT. Firma oferuje dedykowane rozwiązania sektorowe, m.in.: dla branży finansowej i ubezpieczeniowej, służby zdrowia, kancelarii prawnych, a także instytucji publicznych oraz firm geodezyjnych i kartograficznych.

Iron Mountain Polska to 25 lat doświadczenia, ponad 1800 klientów, a także 9 milionów przechowywanych pudeł z dokumentami i prawie 100 milionów skanowanych stron rocznie.

Iron Mountain Polska jest częścią Iron Mountain Inc. – globalnego lidera w branży zarządzania informacją, założonego w 1951 roku w Livingstone w USA. Firma działa w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach i notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (IRM).