Już od dwóch lat SOFTSWISS, międzynarodowy twórca oprogramowania, rozwija na polskim rynku kilka centrów programistycznych — w Poznaniu oraz w Warszawie. Duża międzynarodowa firma z branży IT poświęca dużo uwagi problematyce odpowiedzialności społecznej. W ciągu kilku lat pracy polskich oddziałów, SOFTSWISS organizowała, lub też uczestniczyła w ważnych projektach, które przynosiły pożytek nie tylko lokalnym wspólnotom IT, ale także konkretnemu miastu i jego mieszkańcom. To w zupełności odpowiada jednej z fundamentalnych wartości korporacyjnych SOFTSWISS – «WE CARE».
Latem tego roku firma postanowiła zjednoczyć lokalną wspólnotę IT, organizując serię bezpłatnych wycieczek po dużych polskich miastach – Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. W każdą niedzielę miały miejsce spotkania z przewodnikiem, na które firma zapraszała swoich pracowników i kolegów z innych firm, którzy teraz mieszkają i pracują w Polsce. Ten jaskrawy letni projekt pomógł specjalistom zapoznać się z lokalną kulturą, wejść w miejskie środowisko i łatwiej zaadaptować się w nowym miejscu.
Rozwój zawodowy jest jeszcze jednym tematem, któremu na polskim rynku SOFTSWISS udziela wyjątkowej uwagi. Szczególne zainteresowanie firma wykazuje w stosunku do lokalnych wspólnot IT, które tworzą wspólnoty dla rozwoju i wymiany doświadczeń. W ten sposób międzynarodowy producent oprogramowania stał się partnerem wspólnot programistów Ruby w Białymstoku i w Warszawie, i teraz regularnie pomaga specjalistom w przeprowadzaniu meet-upów i profesjonalnych eventów. SOFTSWISS, firma z branży IT, udzieliła wsparcia także kilku wydarzeniom profilowym, w szczególności test:fest dla testerów we Wrocławiu, wielkiemu wydarzeniu dla programistów Code Europe w Warszawie i Krakowie, wystąpiła także jako partner konferencji 4devlopers w Warszawie, na największej europejskiej konferencji Women in Tech Summit dla kobiet, pracujących w sferze technologii. To tutaj Head of Talent Acqusition w SOFTSWISS Natalia Perkowska przeprowadziła warsztaty o awansie kobiety-kierowniczki na drabinie zawodowej. To spotkanie zgromadziło najwięcej uczestników.
A więc, w Poznaniu dla studentów i początkujących specjalistów z branży IT wspólnie ze Smart City Poznań zorganizowano hackathon na temat ekologii, uczestnicy którego zaproponowali swoje rozwiązania w kwestii opracowania pożytecznej platformy internetowej dotyczącej sortowania odpadów komunalnych w Poznaniu. Logiczną kontynuacją wsparcia dla inicjatyw ekologicznych stało się niedawne uczestnictwo pracowników SOFTSWISS w ,,Światowym Dniu Sprzątania”. Specjaliści z firmy wzięli udział w miejskim sprzątaniu i zebrali ponad 50 worków z odpadami komunalnymi na terenie zielonym w centrum Poznania. Pracownicy SOFTSWISS stali się także uczestnikami największej imprezy rowerowej w Polsce, FRRuuu. To wydarzenie dla firm, które wspierają aktywny styl życia swojego zespołu i chcą bezpośrednio wpływać na poprawę sytuacji ekologicznej. Zgodnie z zasadami eventu, za każdego uczestnika miejskiego konkursu rowerowego organizatorzy posadzą jedno drzewo. Z strony SOFTSWISS w wyścigu rowerowym zarejestrowano 32 uczestników, w przyszłości przełoży się to na pełnowartościową zieloną aleję.
Co się tyczy tematu dobroczynności na poziomie międzynarodowym, SOFTSWISS ujawniła sumę, którą przekazała na pomoc ofiarom różnych kataklizmów na całym świecie. Tylko w zeszłym roku wyniosła ona ogółem 1 700 000 euro. W szczególności, firma nie przeszła obok skutków niszczącego trzęsienia ziemi w Turcji. SOFTSWISS przekazała 25 00 dolarów na zakup kontenerów mieszkalnych, pomoc finansową na produkty spożywcze i czystą wodę pitną otrzymały także rodziny, wychowujące niepełnosprawne dzieci, a także ci, którym żywioł odebrał członków rodziny.
- Nasza firma zawsze dążyła, i będzie dążyła do tego, żeby wykazać się aktywnością społeczną w kraju, który stał się domem i miejscem pracy dziesiątków naszych specjalistów. Otwierając kilka lat temu pierwsze centrum programistyczne w Polsce (Poznaniu), rozumieliśmy, że chcemy nie tylko być obecni na polskim rynku IT. Zgodnie z naszymi wartościami chcemy realizować się jako odpowiedzialny biznes poprzez udzielanie wsparcia dla ważnych społecznie projektów, jednoczenie i rozwijanie lokalnych wspólnot IT. Dla naszej firmy istotne jest bycie pożyteczną nie tylko dla swoich klientów, ale także dla całego społeczeństwa, – komentuje Walentina Baginia, dyrektor ds. marketingu
SOFTSWISS – międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z 15-letnim doświadczeniem i z oficjalnymi oddziałami w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. Liczba pracowników spółki wynosi ponad 1400 osób. SOFTSWISS jako pierwsza firma na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w branży rozrywek online.
W 2022 roku firma otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii „Miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii Best affiliate tracking software. W 2021 roku SOFTSWISS została wyróżniona nagrodami w kategoriach „Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i „Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach „Liderstwo”, „Produkty i innowacje” i „Pracownik roku”.