Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet Technologie

Moje ING ze stanem konta mBanku i Banku Millennium

ing bank

„Dodaj konto z innego banku” to usługa jaką do aplikacji mobilnej wprowadził ING Bank Śląski. Umożliwia ona podgląd kont i kart z innych banków w jednej aplikacji mobilnej.

Różne konta w jednej aplikacji

Usługa Dodaj konto z innego banku dostępna w aplikacji Moje ING umożliwia podgląd konta i karty z mBanku i z Banku Millennium. Dalszy rozwój pozwoli na podgląd salda także z innych banków.

Do wprowadzenia takiej usługi przyczyniła się Dyrektywa o usługach płatniczych 2 (PSD2) jako standard dla otwartej bankowości. Dzięki temu usługa jest w pełni zgodna z nowymi przepisami, a co za tym idzie bezpieczna. Bezpłatne rozwiązanie wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) jest chronione dzięki najnowszym technologiom zapewniającym bezpieczeństwo obowiązującym w sektorze finansowym.

– „Otwarta bankowość to zaproszenie do świata nowoczesnych finansów. Chcemy stale ułatwiać bankowanie naszym klientom i dlatego udostępniliśmy podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu, w Moim ING” – powiedział Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Więcej informacji o nowej usłudze znajduje się na stronie https://www.ing.pl/aktualnosci?news_id=1103905-dodaj-konto-z-innego-banku-w-moim-ing

Powiązane artykuły

Leasing z ING Lease – Samochody z ratą 1%

teoriabiznesu.pl

mBank z ważnymi zmianami od 14 września. To efekt dyrektywy PSD2

teoriabiznesu.pl

Santander Bank i ING – co nie zadziała w weekend

teoriabiznesu.pl