Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Monopoly Poznań – Poczuj się jak poznański biznesmen

monopoly poznań

Na 6 października przewiedziano premierę gry Monopoly Poznań. Ma ona się odbyć w Starym Browarze, a wraz z jej premierą gra ukaże się już na półkach sklepowych i w sklepach internetowych.

Monopoly – Czym jest ?

Monopoly, jak podaje serwis Wikipedia to gra polegająca na handlu nieruchomościami. Została wymyślona w USA w okresie Wielkiego Kryzysu przez E. Magie. Daje graczom szansę obracania dużymi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości oraz budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

Monopoly Poznań – Poznań ma swoją grę

Reakcje poznaniaków na grę Monopoly Poznań są bardzo entuzjastyczne. Dodatkowo słowa uznania dla tego przedsięwzięcia wyraził Prezydent Poznania –Cieszę się, że Poznań dołączył do grona takich miast, jak Londyn czy Sydney – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Pamiętam, ile godzin spędziłem grając w Monopoly ze swoim starszym synem. Moja wnuczka jest coraz starsza, jestem więc przekonany, ze wkrótce i z nią zagram w tę planszówkę, która bawi i uczy równocześnie. Poznańska edycja Monopoly to też świetna okazja do promocji naszego miasta. Niejeden gracz będzie zapewne chciał zobaczyć także na żywo miejsca, jakie znajdą się na planszy.

Na planszy znajdziemy 28 pół z obiektami Poznania. Na planszy znajdzie się m.in. Ratusz, Stary Browar, Volkswagen Poznań i Brama Poznania ICHOT. Monopoly Poznań to gra która tworzyli także mieszkańcy miasta, decydując, co znajdzie się na pierwszym oraz najdroższym polu.
Swoje edycje miejskie posiadają już Gdańsk, Kraków oraz Wrocław, a za granicą Nowy Jork, Sydney, Londyn.

Foto: poznan.pl

Powiązane artykuły

Jaki kod pocztowy ma Os. Pod Lipami, Poznań

teoriabiznesu.pl

Kariera IT – Targi pracy w Poznaniu

teoriabiznesu.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie – Targi w listopadzie 2018 roku

teoriabiznesu.pl