Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Nest Bank – otwarta bankowość wkracza do kredytów bankowych

nest bank

Nest Bank dąży do pełnej digitalizacji kredytów firmowych. Od grudnia 2020 roku o kredyt tego typu można wnioskować online. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze dzięki otwartej bankowości. Informacje o dochodach firmy można przekazać logując się na swoje konto w innym banku, a już wkrótce klient będzie miał możliwość podpisać umowę kredytową online.

Innowacyjny wniosek kredytowy oparty o standard otwartej bankowości w Polsce (PolishAPI) – czyli jak to działa?

Klient na etapie składania wniosku może dopasować wszystkie warunki kredytu do swoich indywidualnych potrzeb i zdecydować, czy chce skorzystać z kredytu gotówkowego czy limitu w koncie. Samodzielnie wybiera kwotę oraz liczbę rat. Na ich podstawie poznaje wysokość raty i pozostałe szczegóły oferty – oprocentowanie, prowizję. Do tego może skorzystać z innych usług, takich jak ubezpieczenie spłaty kredytu, a także wyrazić chęć skorzystania z gwarancji BGK. W ten sposób decyzję w sprawie kredytu firma może uzyskać nawet w 10 minut bez załączania dokumentów.

Jak wynika z naszych badań 43% firm preferuje wnioskowanie o kredyt przez Internet. Dlatego chcemy stworzyć najprostszy i najszybszy proces kredytowy w Polsce. Ponadto wiele firm jest przekonanych, że wnioskowanie o kredyt poza własnym bankiem jest bardziej skomplikowane. My chcemy im pokazać, że ubieganie się o kredyt w innym banku niż dotychczas może być równie proste albo prostsze. Przygotowaliśmy wniosek w oparciu o PolishAPI, które umożliwia pobieranie danych z innych banków. Dzięki temu cały proces wnioskowania o kredyt jest w pełni bezpieczny i co najważniejsze krótki. Wypełnienie całego wniosku i oczekiwanie na decyzję kredytową w Nest Banku to średnio zaledwie 10 minut – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

Coraz bliżej do pełnej digitalizacji

Obecnie w Nest Banku, mimo że firma może uzyskać decyzję kredytową zdalnie, to umowę musi podpisać stacjonarnie (w oddziale lub przez doradcę mobilnego). Bank jednak zapowiedział, że w II kwartale roku 2021 wprowadzi rozwiązanie, które umożliwi potwierdzenie tożsamości klienta i podpisanie umowy kredytowej bez wychodzenia z domu drogą internetową. Tym samym wszystko zajmie odpowiednio mniej czasu, a klient będzie mógł otrzymać pieniądze w ciągu 24h lub nawet w dniu złożenia wniosku.

Opracowała: Grażyna Lubaczewska

Źródło: https://nestbank.prowly.com/135809-otwarta-bankowosc-wkracza-do-kredytow-firmowych-nest-banku

 

 

Powiązane artykuły

Pandemia a straty w sektorze bankowym

teoriabiznesu.pl

WBK pod nowym szyldem. Bank zmienia nazwę na Santander

teoriabiznesu.pl

ING Bank Śląski wyróżniony certyfikatem prostej polszczyzny

teoriabiznesu.pl