Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Nowa jakość i szybkość w pakowaniu przekąsek od Ishida 

Ishida Europe wprowadziła na rynek nową wersję automatycznych systemów pakowania w kartony (ACP) serii ACP-700 przeznaczonych do pakowania przekąsek i innych suchych produktów. To szybkie, elastyczne i wysoce kompaktowe rozwiązanie dla szerokiej gamy opakowań i kartonów o różnych rozmiarach i formatach.

Jak informuje Ishida, ACP-722 RRP wyróżnia to, że jest to kartoniarka w jednym z najmniejszych dostępnych obecnie rozmiarów – jest o nawet 50% mniejsza niż inne tego typu modele. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić cenną przestrzeń zakładową, ale także umożliwia szybką i łatwą instalację maszyny oraz bezproblemową integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi. Konstrukcja z jednokierunkowym przepływem zapewnia oszczędny i kompaktowy układ linii, który może również z łatwością pomieścić linie podwójne. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 20 kartonów na minutę.

Maszyna swoje niewielkie rozmiary zawdzięcza połączeniu funkcji podawania i wyrównywania kartonów, sortowania i pakowania worków, a także zamykania i zgrzewania kartonów. Uwzględnienie wszystkiego w jednym kompaktowym urządzeniu eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych przenośników. Dodatkowo wszystkie funkcje mogą być kontrolowane z jednego ekranu dotykowego HMI. Zmiana produktu jest inicjowana jednym naciśnięciem przycisku. Proces ten jest całkowicie automatyczny i wykonywany w mniej niż trzy minuty, bez konieczności angażowania wykwalifikowanego technika. W porównaniu, podobnym maszynom pakującym zajmuje to nawet godzinę.

Zaawansowany interfejs HMI z dotykowym ekranem umożliwia wyświetlanie łatwych w obsłudze, intuicyjnych ustawień maszyny i jej monitorowanie. Umożliwia też przechowywanie do 500 ustawień wstępnych, w tym zdjęć każdego formatu opakowania, aby zminimalizować błędy operatora. Może również alarmować operatorów o potencjalnych problemach, umożliwiając podjęcie natychmiastowych działań w celu zminimalizowania strat i nieplanowanych przestojów.

ACP-722 RRP może stanowić część w pełni zintegrowanej linii pakującej do przekąsek, opracowanej przez firmę Ishida, składającej się z naważarki wielogłowicowej, maszyny pakującej, testera szczelności, wagi kontrolnej, systemu kontroli rentgenowskiej i kartoniarki. Przy wykorzystaniu oprogramowania Ishida ITPS 2 konfiguracja i regulacja całej linii mogą odbywać się w dowolnym miejscu na linii z jednego interfejsu HMI.

Jako część zintegrowanej linii, ACP-722 RRP Ishida zbiera dane dotyczące stopnia napełnienia powietrzem z testera uszczelnień Ishida, umożliwiając dokonywanie natychmiastowych regulacji. Dzięki temu proces pakowania odbywa się w sposób płynny i niezawodny, przy zachowaniu wysokich prędkości, niezależnie od poziomu umiejętności operatora.

Dzięki monitorowaniu liczby opakowań na linii produkcyjnej można mieć pewność, że do każdego kartonu trafi ich odpowiednia liczba.

Seria kartoniarek ACP-700 jest w stanie obsługiwać opakowania o szerokości od 108 do 330 mm i długości do 375 mm. Może obsługiwać opakowania typu pillow, gusset, flat bottom, oraz HEM. Można je pakować w różnych konfiguracjach i ułożeniu, w tym jako gotowe do sprzedaży detalicznej gabloty, bez konieczności wymiany części maszyny. Oprócz opcji zamknięcia taśmą, dostępne są również opcje zamknięcia bocznego i typu push lock.

„Rynek przekąsek pozostaje wysoce konkurencyjny, dlatego firmy muszą maksymalizować wydajność w każdej sferze swojej działalności” – powiedział Jim McGregor, inżynier ds. zastosowań w Ishida Europe.

„Model ACP-722 RRP został zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiej przepustowości bez uszczerbku dla jakości i estetyki opakowania, zapewniając maksymalny zwrot na minimalnej powierzchni”.