Nowoczesne oprogramowanie zapewnia szybsze i ekonomiczne zarządzanie oraz kontrolę nad immersyjnymi projektami opartymi na wielu projekcjach.
Firma Panasonic Connect Europe wprowadziła na rynek nowe, zintegrowane oprogramowanie dla procesorów multimedialnych z serii ET-FMP50. Zostało ono zaprojektowane specjalnie dla wszystkich trzech procesorów multimedialnych z tej serii, aby uprościć i usprawnić cały proces roboczy – od zaawansowanej konfiguracji po zarządzanie treściami. Zapewnia instalatorom i operatorom technicznym intuicyjną i bezproblemową kontrolę nad immersyjnymi projektami z wielu projektorów, a to wszystko z jednej platformy.
Oprogramowanie bezbłędnie integruje zaawansowane możliwości regulacji obrazu, w tym precyzyjną korekcję geometrii, z kompleksowymi funkcjami zarządzania treścią podczas korzystania z serii FMP50.
Podczas instalacji i konfiguracji technicy mogą korzystać z automatycznej regulacji ekranu, aby wprowadzić wiele skomplikowanych zmian, tworząc immersyjne efekty wizualne z niezrównaną dokładnością. Dzięki regulacji na poziomie pojedynczych pikseli, zapewnia to precyzyjne i szczegółowe dostosowanie, poprawiając jakość obrazu po regulacjach. Rezultatem jest płynniejsze i bardziej dopracowane wykończenie, które wiernie odwzorowuje drobne szczegóły, podnosząc ogólne wrażenia wizualne. Funkcje obejmują: korekcję geometrii, dzielenie treści, blendowanie krawędzi, regulację poziomu czerni, dopasowywanie kolorów oraz maskowanie.
Ponadto, korzystając z funkcji zarządzania treścią, użytkownicy mają dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do automatyzacji odtwarzania treści z wielu urządzeń multimedialnych. Mogą bez wysiłku rejestrować różnego rodzaju treści, takie jak zdjęcia i filmy, tworzyć playlisty i z łatwością planować dzienne, miesięczne, a nawet roczne harmonogramy.
Dzięki temu nowemu oprogramowaniu, seria FMP50 staje się potężnym rozwiązaniem dla projektów wymagających użycia wielu modeli jednocześnie, niezależnie od tego, czy są używane samodzielnie, jak i w połączeniu w celu tworzenia immersyjnych doświadczeń. Ta kombinacja zapewnia niezrównaną elastyczność i precyzję, co czyni ją idealnym wyborem do szerokiego zakresu zastosowań.
Seria procesorów multimedialnych FMP50, wprowadzona na rynek na początku roku, obejmuje dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz kartę funkcyjną kompatybilną ze specyfikacją Intel® SDM (ET-SBFMP10). Zaprojektowane specjalnie do dużych środowisk multiprojekcyjnych, modele FMP50 i FMP20 mają kompaktową formę, co umożliwia ich instalację w pobliżu projektorów Panasonic w celu zredukowania okablowania lub wykorzystanie w standardowej szafie z opcjonalnym zestawem montażowym. Obsługują one wyjście obrazu 3840 x 2160p przez 4x HDMI™. Wiele urządzeń może zostać zsynchronizowanych, umożliwiając połączenie projektorów w dowolnej skali. Model SBFMP10 jest wstawiany do kompatybilnego slotu SDM w projektorze, dekodując sygnały 3840 x 2160p. Połączenie urządzenia odbywa się za pomocą pojedynczego kabla LAN.
To najnowsze oprogramowanie dla naszej serii FMP50 umożliwia integratorom tworzenie immersyjnych doświadczeń w szybszy, bardziej zoptymalizowany i opłacalny sposób. Nasi partnerzy mogą kontrolować, zarządzać i dostosowywać wszystko w ramach przygotowań oraz na miejscu podczas realizacji swoich projektów. W ekosystemie projekcyjnych firmy Panasonic rozwiązanie to usprawnia okablowanie i instalację, poprawia interoperacyjność oraz umożliwia szybkie i łatwe programowanie oraz regulacje lub ich ponowną kalibrację, gdy zajdzie taka potrzeba – wyjaśnia Hartmut Kulessa, European Marketing Manager działu rozwiązań systemów wizualnych w Panasonic Connect Europe – Idąc dalej, nadal będziemy dodawać funkcjonalności do tej przełomowej platformy oprogramowania, w tym zdalną obsługę i monitorowanie.
Nowe oprogramowanie, które nie wymaga licencji, jest dostępne do pobrania tutaj: https://eww.pass.panasonic.co.jp/p2ui/guest/TopLogin.do?category=pj&lang=en
Więcej informacji na temat serii FMP50 znajduje się na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/products/projectors/et-fmp50
O Grupie Panasonic
Grupa Panasonic, światowy lider w opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań w obszarze elektroniki konsumenckiej, a także dla branż motoryzacyjnej, przemysłowej, komunikacji i energetyki na całym świecie, 1 kwietnia 2022 r. przekształciła się w spółkę operacyjną, przy czym Panasonic Holdings Corporation pełni funkcję holdingu, pod której parasolem znajduje się osiem spółek. Założona w 1918 r., Grupa Panasonic angażuje się w poprawę dobrobytu ludzi i społeczeństwa oraz prowadzi swoją działalność w oparciu o fundamentalne zasady stosowane w celu generowania nowej wartości i oferowania zrównoważonych rozwiązań dla współczesnego świata. W roku obrotowym zakończonym 31 marca 2022 r. Grupa odnotowała skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 56,40 mld euro (7,39 bln jenów). Oddana idei poprawy jakości życia ludzi, Grupa Panasonic jest zdeterminowana dostarczać najwyższej jakości produkty i usługi mające na celu poprawę codziennego życia. Więcej informacji na temat Grupy Panasonic można znaleźć na stronie internetowej https://holdings.panasonic/global/
O Panasonic Connect Europe
Spółka Panasonic Connect Europe rozpoczęła swoją działalność 1 października 2021 roku. Jest to nowa organizacja skupiająca się na działalności B2B oraz elastycznych rozwiązaniach. Spółka zatrudnia ponad 400 pracowników i rozpoczyna swoją działalność od wprowadzenia zupełnie nowej inicjatywy rozwiązań B2B o nazwie „Gemba Process Innovation”, którą wspiera jej bogata oferta produktów biznesowych.
Panasonic Connect Europe ma swoją siedzibę w Wiesbaden. W jej skład wchodzą następujące jednostki biznesowe:
- Mobile Solutions Business Division, która pomaga pracownikom mobilnym zwiększać produktywność dzięki gamie wzmocnionych notebooków, tabletów biznesowych i urządzeń przenośnych Toughbook.
- Media Entertainment Business Division, do którego należy dział Visual System Solutions, ma w swojej szerokiej ofercie niezawodne projektory o dużej jasności oraz wysokiej jakości wyświetlacze. Natomiast dział Broadcast & ProAVoferuje inteligentne rozwiązania w zakresie produkcji na żywo. W portfolio można również znaleźć kamery PTZ, systemowe i video, platformę IT/IP Kairos, przełączniki oraz rozwiązania z zakresu robotyki, które są powszechnie używane do rejestrowania imprez na żywo, wydarzeń sportowych, programów telewizyjnych i rozszerzonej rzeczywistości.
- Business and Industry Solutions zapewniający spersonalizowane rozwiązania technologiczne dla branży logistycznej i produkcyjnej oraz handlu detalicznego. Celem tych rozwiązań jest zwiększenie wydajności operacyjnej i poprawa doświadczeń klientów, tak aby mogli każdego dnia osiągać najwyższe wyniki.
- Panasonic Factory Solutions Europezajmujący się szeroką gamą inteligentnych rozwiązań do fabryk, w tym rozwiązaniami do produkcji elektroniki, systemami robotycznymi i spawalniczymi, a także inżynierią rozwiązań programowych.