Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Pojechali dla hospicjum i pobili rekord o kilka tysięcy kilometrów!

Setki zaangażowanych osób, 15 376 przebytych kilometrów i 15 tys. zł przekazane przez Forum Koszalin na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. To ogromny wysiłek wszystkich uczestników trzeciej edycji akcji charytatywnej #KręćDlaHospicjum w ramach trwającej kampanii #RoweryNaForum.

Zeszłoroczny rekord pobity o 6594 km to efekt trzeciej już edycji akcji #KręćDlaHospicjum w ramach kampanii #RoweryNaForum, której organizatorem jest koszalińskie Centrum Handlowe Forum Koszalin. Poprzez utworzoną przez Centrum aplikację krecdlahospicjum.pl wpłynęło ponad 350 zgłoszeń od osób, które przejechały na rowerach łącznie aż 15 376 km. Za pokonane kilometry Forum Koszalin przekazało darowiznę w wysokości 15 tys. zł na rzecz lokalnego Hospicjum św. Maksymiliana Marii Kolbego, wg mechanizmu: każde zadeklarowane 3 km – 1 zł, 10 km – 10 zł, a 50 km – 50 zł. Najwięcej uczestników grało o największą pulę dobra, wybierając 50 – kilometrowy dystans. Również w tym roku trasę przebywano nie tylko w terenie, ale także stacjonarnie na rowerach jednego z najemców Forum Koszalin – klubu fitness Zdrofit.

Kolejny raz sprawiamy radość osobom przebywającym w koszalińskim domu opieki hospicyjnej. Centrum Handlowe Forum Koszalin odpowiada na tematy poruszające społeczeństwo, stąd inicjatywa integrująca całą lokalną społeczność. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że ponownie przekraczamy granice naszych możliwości, by wesprzeć Hospicjum maksymalną kwotą – mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin. Jak dodaje Grażyna Zięba, Dyrektor Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego: To niesamowite, jak z roku na rok zaangażowanie ludzi wzrasta i za każdym razem możemy pobijać rekord wsparcia dla podopiecznych Hospicjum. Świadczy to także o budzeniu świadomości w społeczeństwie na temat potrzeb domów hospicyjnych i ważnej roli, jaką pełnią one w społeczeństwie. Serdecznie dziękujemy za to ogromne serce społeczności zgromadzonej wokół idei pomocy zainicjowanej przez Forum Koszalin.

Wycieczki w ramach kampanii #RoweryNaForum

Kręcenie kilometrów na rzecz lokalnego hospicjum to jedynie część szerszego przedsięwzięcia, jakim jest projekt #RoweryNaForum. Jak wyjaśnia Urszula Lipińska: Wykręciliśmy wspólnymi siłami wiele kilometrów dobra na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, a teraz ruszamy na kolejne trasy w ramach trwającej kampanii #RoweryNaForum. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą wspólnie zwiedzić wyjątkowe zabytki naszego regionu i udanie spędzić czas w przyjaznym gronie pasjonatów rowerowych aktywności.

Wycieczki są bezpłatne i mogą w nich brać udział również całe rodziny z dziećmi pod opieką rodziców. Kampania trwa od czerwca do września w 9 wybranych sobót. Trasy z aplikacji mobilnej #RoweryNaForum wyróżniają się różnorodnością odwiedzanych miejsc i atrakcji zwiedzanych pod okiem doświadczonego przewodnika. Zapisy prowadzone są poprzez stronę: https://wycieczkiroweroweforum.pl/.

Aplikację Rowery na Forum można pobrać za darmo:

– z Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.forumKoszalin

– z AppStore: https://apps.apple.com/us/app/rowery-na-forum/id1572459983.