Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Rywalizacja miast, czyli wiosłowanie dla WOŚP w Avenidzie Poznań

Wioslowanie dla WOSP

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, w godzinach od 10.00 do 18.00, poznańscy miłośnicy sportu i pomagania wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu charytatywnym – Wiosłowaniu dla WOŚP, które odbędzie się w Avenidzie Poznań. Organizatorzy przygotowali rywalizację pomiędzy kilkoma polskimi miastami, w tym Poznaniem, Gdańskiem, Gorzowem Wielkopolskim, Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą, Lublinem, Szczecinem, Krakowem, Wrocławiem i Łodzią

Celem Wiosłowania jest mobilizacja jak największej liczby uczestników do pokonania indywidualnie dystansu 500 metrów każdy na ergometrach wioślarskich. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również wspólnie zaangażować się w pomoc dla innych – mówi Maciej Młodzik, organizator akcji. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia we wszystkich miastach będzie Sztafeta Gwiazd, w której wezmą udział medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele Urzędów Miast. W Poznaniu nie zabraknie wyjątkowych gości na czele z Anetą Konieczną, Janem Szymańskim czy Agnieszką Wieszczek-Kordus, którzy będą reprezentować miasto w tej szlachetnej rywalizacji. Swoją obecność zapowiedział także Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak.

Avenida od lat wspiera akcje dobroczynne, dlatego w naszym centrum postanowiliśmy włączyć się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, by wspólnie z innymi miastami i w duchu zdrowej rywalizacji pomóc w zebraniu jak największej kwoty na tegoroczny cel jakim  jest troska o płuca po pandemii – mówi dyrektor centrum handlowego Avenida Poznań, Katarzyna Korpak.

Warto dodać, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie, a także dostępne dla publiczności na specjalnie ustawionych ekranach na terenie Avenidy Poznań. To doskonała okazja, aby śledzić poczynania startujących i wspólnie dopingować uczestników. Wszystkich chętnych do udziału lub wsparcia serdecznie zapraszamy do Avenidy Poznań w niedzielę, aby razem stworzyć niezapomnianą atmosferę i przyczynić się do wielkiego sukcesu charytatywnego.

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na 3 kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych, w tym 30 restauracji i kawiarni. Pod szyldem Avenidy zgromadziły się najpopularniejsze marki modowe, obuwnicze, biżuteryjne, czy kosmetyczne, a także szereg usług. Do grona najemców Centrum należą m.in. Reserved, Sinsay, Cropp, H&M, SportsDirect, Intersport, MediaMarkt, Empik, HalfPrice , Mango, TKmaxx, New Yorker, Stradivarius, Pull&Bear, Bershka, Calypso oraz Lidl. Avenida nieustannie stawia na rozwój oferty.

Z myślą o komforcie swoich Klientów, Centrum stworzyło wyjątkową strefę pod nazwą Avenida Lounge. Jest to zlokalizowana na dwóch poziomach, na powierzchni ponad 2 000 mkw., przestrzeń przeznaczona do relaksu, rozrywki, coworkingu i integracji.

W Avenidzie do dyspozycji zmotoryzowanych Klientów jest 1500 miejsc parkingowych oraz bezpłatny parking dla jednośladów. Centrum położone jest bezpośrednio przy poznańskich dworcach kolejowym i autobusowym.