Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Samsung zaprezentował nowe ulepszenia produktów

SmartThings Find

Lepsza jakość telewizji

Najnowsze telewizory Samsung QLED, które będą miały premierę w 2021 roku, zostaną wzbogacone o funkcję HDR10+ Adaptive, poprawiającą jakość oglądanych treści niezależnie od panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych. Będzie ona obsługiwała tryb Filmmaker i dostosowywała obraz do jaśniejszych pomieszczeń, co pozwoli na polepszenie standardów oglądania w każdych warunkach. Nowa funkcja wykorzystuje dynamiczną optymalizację „scena po scenie”, dając możliwość dostosowania ekranu do oświetlenia, a to wszystko dzięki czujnikom światła w telewizorach. Dodatkowo wszystkie treści Prime Video HDR są automatycznie wyświetlane w formacie HDR10+.

– Nieustannie poszukujemy nowych funkcji i innowacji, które mogą poprawić jakość doznań widzów – mówi BA Winston, Global Head of Video Playback and Delivery w Amazon Prime Video. – Za sprawą HDR10+ Adaptive i trybu Filmmaker treści Prime Video są optymalizowane niezależnie od warunków oświetleniowych, a widzowie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne prezentowane zgodnie z intencją twórców.

SmartThings Find

Firma Samsung zaprezentowała SmartThings Find, czyli nowe rozwiązanie, umożliwiające szybkie zlokalizowanie urządzeń należących do rodziny Galaxy. Funkcja jest kompatybilna z produktami posiadającymi system Android 8 lub nowszy. Do lokalizacji smartfonów, tabletów, smartwatchy i słuchawek Galaxy funkcja korzysta z Bluetooth Low Energy oraz technologii ultraszerokopasmowej (UWB), która jest dostępna w modelach Galaxy Note20 Ultra i Galaxy Z Fold2.

– Dzięki najnowszym technologiom BLE oraz UWB, zastosowanym w SmartThings Find, poszukiwanie zagubionych urządzeń Galaxy staje się mniej stresujące – powiedział Jaeyeon Jung, Vice President, Head of SmartThings Team, Mobile Communications Business w Samsung Electronics – Dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii AR w połączeniu z mapami oraz dźwiękami, które doprowadzają użytkowników do poszukiwanych urządzeń, czyniąc SmartThings Find prostym rozwiązaniem wizualnym, które umożliwia lokalizację ulubionych gadżetów. SmartThings Find To tylko jeden z przykładów zastosowania technologii UWB, która odmieni doświadczenia mobilne konsumentów na całym świecie.

Wystarczy zacząć od szybkiej rejestracji w SmartThings Find, aby móc odnajdywać magicznie zagubione tablety, smartwatche czy też każdą ze słuchawek bezprzewodowych. Niezależnie gdzie nasze urządzenie jest lub nawet jeśli jest w trybie offline, to damy radę je odnaleźć. Gdy urządzenie pozostaje w trybie offline przez 30 minut, zostaje wysłany sygnał BLE, który jest kierowany do innych urządzeń. Zgłaszanie zaginięcia przy wykorzystaniu funkcji SmartThing Find prowadzi do wysłania powiadomienia do serwera firmy o lokalizacji urządzenia. Następnie serwer przesyła informację do właściciela.

Dodatkowym uproszczeniem jest także uruchomienie dzwonka w zagubionym urządzeniu, gdy tylko się do niego zbliżymy. Inna funkcją, która została zawarta w Galaxy Note20 Ultra i Galaxy Z Fold2 jest Search Nearby, która opierają się o technologię AR, prezentująca kolorowe grafiki, wzmacniające intensywność obrazu, gdy tylko zbliżymy się do zaginionego urządzenia.

Powiązane artykuły

Co to jest refarming? – Zmiany w telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC

teoriabiznesu.pl

Jak wykonać miękki oraz twardy reset w urządzeniach z Androidem?

teoriabiznesu.pl

Słuchawki Galaxy Buds Pro – Nowa jakość dźwięku od Samsunga

teoriabiznesu.pl