Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Słuchawki Galaxy Buds Pro – Nowa jakość dźwięku od Samsunga

słuchawki samsung

Słuchawki nowej generacji

Azjatycki producent zaprezentował bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds Pro, zawierające zaawansowane funkcje i elegancki design. Samsung zapowiada, że jest to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych modeli słuchawek spod jego szyldu, dysponujący niezrównaną jakością dźwięku, inteligentną redukcją szumów oraz zapobieganiem zakłócania łączności.

– Użytkownicy poszukują coraz nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które pomogą im dostosować się do nowych zwyczajów i stylu życia. Dlatego też znacząco wzrosło zapotrzebowanie na słuchawki bezprzewodowe, a oczekiwania użytkowników istotnie podniosły poprzeczkę producentom. Słuchawki Galaxy Buds Pro to niewielkie urządzenie, które umożliwia użytkownikom niezrównane doświadczenia akustyczne.

TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business w firmie Samsung Electronics.

Ulepszone standardy

Najważniejsze w słuchawkach jest to, aby nie zależnie od wykonywanej czynności dostarczały nam dźwięk najwyższej jakości. Słuchawki Galaxy Buds Pro pozwalają na otrzymywanie dynamicznego i zbalansowanego dźwięku poprzez użycie 11-militrowego głośnika niskotonowego, który wytwarza głębsze basy i 6,5-milimetrowego głośnika wysokotonowego, który dostarcza bogatszą ekspresję wyższych dźwięków. Niezależnie od gatunku muzycznego jaki jest odtwarzany na playliście i jak bardzo skomplikowana jest linia melodyczna, użytkownik zawsze będzie mógł usłyszeć dźwięki zgodnie z zamierzeniami twórców.

W słuchawkach uwzględniono także ważną rolę komunikacji, dzięki czemu umożliwiają oddzielenie głosu rozmówcy od niepożądanych dźwięków wytwarzanych przez otoczenie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu trzech mikrofonów oraz jednostki odczytu głosu, która gwarantuje, że głos rozmówcy będzie czysty. Jeden z zewnętrznych mikrofonów został wyposażony w wysoki uproszczony współczynnik redukcji szumu (SNR), który pozbywa się zakłóceń występujące w tle. Dodatkowo Samsung wykorzystał w Galaxy Buds Pro swoją najnowszą technologię tarczy przeciwwiatrowej. Kształt słuchawek pozwala na zminimalizowanie podatności na działanie podmuchów wiatru, a specjalnie zaprojektowana komora z siatką filtruje zakłócenia, które są wywołane przez wiatr. Te rozwiązania sprawiają, że żadne warunki pogodowe nie wpłyną na jakość odbieranego dźwięku.

Słuchawki umożliwiają automatyczne przełączenie się pomiędzy urządzeniami Galaxy. Przykładowo, gdy użytkownik ogląda film na Galaxy Tab i otrzyma połączenie telefoniczne na smartfonie Galaxy, nowa funkcja zatrzyma wyświetlany film, by odebrać połączenie ze smartfona z użyciem Galaxy Buds Pro, a po zakończeniu rozmowy film zostanie ponownie uruchomiony na słuchawkach.

Parowanie Galaxy Buds Pro z innymi urządzeniami serii Galaxy gwarantuje wrażenia pełne realizmu i stwarzają uczucie zanurzenia się w dźwięku, bez względu na to w jakim miejscu znajduje się użytkownik. Zastosowanie 360 Audio i technologii Dolby Head Tracking sprawiają uczucie otulenia dźwiękiem. Wprowadzono także funkcję, która pozwala na synchronizację mikrofonu w słuchawkach i telefonie, co jest ułatwieniem dla vlogerów, którzy chcą uzyskać lepszą jakość nagrań głosowych.

Żywotność baterii Galaxy Buds Pro przy pełnym naładowaniu to 8 godzin, a używanie etui ładującego zapewnia kolejne 20 godzin użytkowania. Korzystanie z funkcji active noise cancellation, czyli wyciszania dźwięku otoczenia, skróci czas użytkowania do 5 godzin i dodatkowych 13 godzin przez etui. Jednak wciąż możliwa jest funkcja szybkiego ładowania, która w zaledwie 5 minut umożliwi odtwarzanie naszej ulubionej muzyki przez dodatkową godzinę.

Dostępność

Przedsprzedaż Galaxy Buds Pro ruszyła 14 stycznia i potrwa do 28 stycznia. Użytkownicy, którzy zakupią słuchawki w przedsprzedaży otrzymają w prezencie ładowarkę bezprzewodową. Produkt trafi na stałe na półki sklepowe w wybranych krajach już 29 stycznia. Słuchawki dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czarne, srebrne oraz fioletowe.

Powiązane artykuły

MicroLED 110” – Samsung wprowadza na rynek nowego giganta

teoriabiznesu.pl

Samsung zaprezentował nowe ulepszenia produktów

teoriabiznesu.pl

Jak wykonać miękki oraz twardy reset w urządzeniach z Androidem?

teoriabiznesu.pl