Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

STEVEN VINDEVOGEL NOWYM SZEFEM Panasonic TOUGHBOOK

Vindevogel jako nowy dyrektor skoncentruje się na dalszym rozwoju regionalnym, wspieranym innowacyjnymi rozwiązaniami jak rozszerzony cykl życia urządzeń, kładąc przy tym duży nacisk na zrównoważony rozwój firmy. 

Steven Vindevogel ze stanowiska zastępcy awansował na nowego dyrektora dywizji Mobile Solutions Business Division Europe w firmie Panasonic Connect Europe. Zamierza wykorzystać silną pozycję Panasonic TOUGHBOOK jako czołowego europejskiego producenta wytrzymałych komputerów mobilnych, między innymi, sukcesywnie rozwijając program rozszerzonego cyklu życia swoich produktów oraz zwiększając nacisk na zrównoważony rozwój.

Cyfryzacja mobilnej siły roboczej otwiera nowe możliwości dla naszych klientów, niezależnie od branży, w której działają. Oferujemy im przewagę wśród konkurencji w obszarze transportu, logistyki, produkcji oraz łańcucha dostaw. Również służby ratownicze i sektor obronny mogą polegać na nas, gdyż nasze produkty zapewniają poprawę czasu reakcji i efektywną łączność w terenie. Jednak wytrzymały sprzęt to nie wszystko – nasi klienci potrzebują partnera, który będzie z nimi współpracował na każdym etapie cyklu życia ich urządzeń, wspierając ich w utrzymaniu atrakcyjności i mocnej pozycji na rynku. Jest to bez dwóch zdań nasz priorytet, powiedział Steven.

Steven Vindevogel
Steven Vindevogel

Podczas swojej kadencji na stanowisku zastępcy, Steven kierował rozwojem kompleksowych produktów i usług TOUGHBOOK, które charakteryzują się elastycznością i możliwością dostosowania do potrzeb klientów. Oferują także dożywotnie wsparcie firm w obszarze wytrzymałych komputerów mobilnych oraz możliwość stworzenia aplikacji na zamówienie, konserwację predykcyjną i serwis. Rozwój tego obszaru zostanie przyspieszony, ponieważ organizacja będzie nadal opracowywać kompleksowe usługi, które umożliwiają klientom korzystanie z nowych technologii, takich jak prywatne sieci 5G.

W tym roku Vindevogel nadzorował również uruchomienie programu TOUGHBOOK Revive – inicjatywy non-profit zachęcającej klientów do przekazywania wycofanych z użytku urządzeń do recyklingu lub ponownego wykorzystania w ramach działań charytatywnych. Ponieważ budżety IT są coraz mniejsze, a zrównoważony rozwój staje się ważnym czynnikiem podczas podejmowania decyzji biznesowych, użytkownicy urządzeń mobilnych chcą mieć pewność, że dokonują przyszłościowych i niezawodnych inwestycji. Nasze urządzenia są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wiele lat w najcięższych warunkach, co gwarantuje wbudowana modułowość dająca możliwość łatwego dostosowania sprzętów do różnych zadań w terenie przez cały okres ich użytkowania. Wprowadzenie na rynek TOUGHBOOK Revive było ogromnym krokiem na drodze do stworzenia gospodarki o zamkniętym obiegu, wyjaśnia Vindevogel.

Przed dołączeniem do Panasonic, Vindevogel pracował dla innych gigantów technologicznych, między innymi Sony Ericsson i Packard Bell. Posiada tytuł magistra ekonomii biznesu uzyskany na Uniwersytecie w Gandawie. Vindevogel zastąpi na stanowisku Daichi Kato, który pomógł rozwinąć dział TOUGHBOOK podczas swojej dwuletniej kadencji i awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego Panasonic Avionics Business Unit w Japonii.

O Grupie Panasonic

Grupa Panasonic, założona w 1918 r., a obecnie światowy lider w opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań do szerokiego zakresu zastosowań w elektronice użytkowej, budownictwie mieszkaniowym, motoryzacji, przemyśle, komunikacji i energetyce na całym świecie, 1 kwietnia 2022 r. przeszła na system spółki operacyjnej, w którym Panasonic Holdings Corporation pełni funkcję spółki holdingowej, a osiem spółek znajduje się pod jej parasolem. Grupa odnotowała skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 8 378,9 mld jenów za rok zakończony 31 marca 2023 r. Aby dowiedzieć się więcej o Grupie Panasonic, odwiedź stronę: https://holdings.panasonic/global/

O firmie Panasonic Connect Europe GmbH

Panasonic Connect Europe rozpoczął działalność 1 października 2021 r., tworząc nową, skoncentrowaną na biznesie i sprawną organizację. Zatrudniając ponad 400 pracowników i kierowany przez dyrektora generalnego Hiroyuki Nishiumę, firma ma na celu przyczynienie się do sukcesu swoich klientów dzięki innowacyjnym produktom oraz zintegrowanym systemom i usługom – wszystko to ma na celu realizację swojej wizji Change Work, Advance Society i Connect to Tomorrow.

Panasonic Connect Europe ma siedzibę w Wiesbaden i składa się z następujących działów biznesowych:

  • Dział Mobile Solutions Business Pomaga pracownikom mobilnym zwiększyć produktywność dzięki gamie wytrzymałych notebooków Toughbook, tabletów biznesowych i urządzeń przenośnych.
  • Media Entertainment Business Division obejmujący Visual System Solutions oferuje szereg projektorów o wysokiej jasności i niezawodności, a także wysokiej jakości wyświetlacze; a Broadcast & ProAV oferuje rozwiązania Smart Live Production z kompleksowego portfolio składającego się z kamer PTZ i systemowych, kamer, platformy IT / IP Kairos, przełączników i rozwiązań robotycznych, które są szeroko stosowane do przechwytywania wydarzeń na żywo, produkcja sportowa, telewizja i studia xR.
  • Business and Industry Solutions dostarcza dostosowane rozwiązania technologiczne skoncentrowane na handlu detalicznym, logistyce i produkcji, wykorzystując unikalne podejście Gemba Process Innovation. Jego celem jest zwiększenie wydajności operacyjnej i poprawa jakości obsługi klienta, pomagając firmom osiągać najlepsze wyniki każdego dnia.
  • Panasonic Factory Solutions Europe pomaga urzeczywistnić inteligentne fabryki dzięki szerokiej gamie zautomatyzowanych rozwiązań, w tym rozwiązaniom do produkcji elektroniki, systemom robotów i spawania oraz inżynierii oprogramowania.

Więcej informacji na temat działu Mobile Solutions można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com