Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Blisko ludzi

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji ,,Warta” rusza z pomocą

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji ,,Warta” w ramach pomocy uchodźcom, przeznaczyła 11 mln zł na działania związane z niesieniem pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Według planu 5 mln z tego funduszu zostanie przekazane:

  • Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH)- 2 mln zł, dzięki którym ludzie, którzy stracili dach nad głową, otrzymają bezpośrednią i natychmiastową pomoc żywnościową i psychologiczną,
  • SOS Wioskom Dziecięcym – organizacji, która zajmuje się pomocą dla dzieci opuszczonych i osieroconych, głównie z ukraińskich domów dziecka- również 2 mln zł,
  • Polskiej Misji Medycznej, która zajmuje się zapewnianiem środków medycznych w ukraińskich szpitalach- 500 tys. zł,
  • oraz Fundacji OCALENIE, która prowadzi zajęcia dla dzieci, programy adaptacyjne, uczy języka polskiego oraz poprzez swoje Centra Pomocy Cudzoziemcom, pomaga uchodźcom odnaleźć się w nowej sytuacji.

Ponadto inicjatywy, w które indywidualnie lub grupowo angażują się pracownicy Warty, zostały rozpatrzone pozytywnie. Przygotowano fundusz o wartości 1 mln zł. Zaakceptowano 43 pierwsze wnioski o pomoc finansową, których wartość wynosi ponad 130 tys. zł. W trakcie rozpatrywania pojawiają się nowe, zgłoszone działania, ponieważ wciąż można inicjować. Każdy pracownik ma prawo wnioskować o dofinansowanie lub o refundację kosztów niesienia pomocy rodzinom z Ukrainy albo konkretnym osobom.

– Kontynuujemy działania mające na celu nieść realną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Chcemy, aby bez zbędnej zwłoki przekazane przez nas środki trafiły do najbardziej potrzebujących. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć prężnie działające organizacje, które od lat są znane z niesienia efektywnej pomocy. Budujące dla mnie jest również zaangażowanie naszych pracowników w niesienie pomocy. Minęło dosłownie kilka dnia od startu naszej akcji, a już przekazujemy ponad 130 tys. zł. na finansowe wsparcie ich działań. Jestem dumny z naszego zespołu i dziękuję mu z całego serca za tak aktywne i liczne zaangażowanie – mówi prezes zarządu Warty – Jarosław Parkot.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji ,,Warta” od samego początku wybuchu wojny, stara się wspierać Ukrainę. Chociażby przez to, że zdecydowała się na sfinansowanie krótkoterminowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego osobom, które przybyły z Ukrainy do Polski. Takie 30- dniowe ubezpieczenie jest wystawiane za darmo, jest obowiązkowe i chroni przed odpowiedzialnością, w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim, podczas kierowania pojazdem.

Powiązane artykuły

Wsparcie finansowe dla sprzedawców kwiatów

teoriabiznesu.pl