Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Motoryzacja

Uber wjeżdża do Płocka i daje 100 zł w prezencie

uber

Aplikacja do zamawiania przejazdów od dziś jest dostępna dla mieszkańców Płocka. Nowoczesne, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne usługi pokochali już mieszkańcy w szesnastu lokalizacjach w Polsce. Płock trafia na mapę jako kolejne, wyczekiwane miasto.

 Odkąd Uber pojawił się w Polsce, niezmiennie wspiera użytkowników aplikacji i rozszerza swój zasięg. Po ciepłym przyjęciu usługi Uber Eats przez mieszkańców Płocka przyszedł czas na kolejny krok i uruchomienie platformy do zamawiania przejazdów, z której znana jest firma.

Czym jest Uber

 Uber to dostępna na całym świecie aplikacja mobilna, która łączy kierowców z pasażerami, umożliwiając swoim użytkownikom dotarcie do celu z góry ustaloną trasą oraz za cenę znaną w momencie zamawiania przejazdu. Odkąd platforma po raz pierwszy ruszyła w 2014 roku w Warszawie, usługa cieszy się dużą popularnością i została uruchomiona również w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Radomiu, Kielcach, Białymstoku, Częstochowie, Olsztynie i na Śląsku. Już od dzisiaj także mieszkańcy Olsztyna mogą korzystać z przejazdów za pośrednictwem aplikacji Uber — dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

Promocja na start oraz weekendy

 Na dobry początek firma przygotowała promocje, dzięki którym mieszkańcy mogą poznać usługi oferowane za pośrednictwem aplikacji. Wpisując kod WITAJPLOCK, nowi użytkownicy mogą zaoszczędzić aż 100 zł podczas 5 pierwszych przejazdów*. Z kolei wpisując kod KOCHAMPLOCK3x50, mieszkańcy mogą skorzystać z 50 proc. promocji na trzy przejazdy**. 

 Aby wykorzystać kod promocyjny, należy:

  1. Pobrać aplikację z AppStore lub Google Play
  2. Uruchomić aplikację i otworzyć zakładkę Portfel, następnie na samym dole po kliknięciu “Dodaj kod promocyjny” wpisać jeden z poniższych kodów
  3. Ustawić miejsce docelowe
  4. Ustawić miejsce odbioru
  5. Zamówić przejazd
  6. Po zatwierdzeniu podróży, użytkownik otrzymuje informacje o kierowcy oraz samochodzie, a także jego bieżącą lokalizację na mapie
  7. Przed wejściem do pojazdu, należy upewnić się, że marka oraz numer rejestracyjny samochodu są takie jak wyświetlane w aplikacji

Więcej niż przejazd

 Bezpieczeństwo przejazdów jest priorytetem dla Uber. Przejazdy oferowane za pośrednictwem Uber są realizowane przez licencjonowanych partnerów, którzy muszą spełnić szereg wymagań, aby dołączyć do platformy. Dodatkowo aplikacja oferuje pasażerom wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym:

 1.   Sprawdź swój przejazd: jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie zawsze znają dane kierowcy, takie jak imię, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS. Przed każdą podróżą Uber przypomina o sprawdzeniu, czy dane z aplikacji zgadzają się.

 2.   Udostępnij przejazd zaufanym kontaktom: ta funkcja pozwala udostępnić trasę swojego przejazdu nawet 5 osobom, z listy tzw. Zaufanych Kontaktów. Dzięki temu bliskie osoby zawsze wiedzą, gdzie znajduje się użytkownik, oraz mają dane na temat pojazdu, którym się porusza.

 3.   Ride Check: Dzięki danym z systemu GPS każdy przejazd za pośrednictwem platformy Uber jest monitorowany również przez funkcję Ride Check. Podczas nieoczekiwanego postoju aplikacja kontaktuje się z pasażerem, by upewnić się, że przerwa w podróży jest planowana. W przypadku niespodziewanej sytuacji aplikacja kieruje użytkowników do specjalnego menu i umożliwia szybki kontakt ze służbami ratunkowymi lub Działem Wsparcia.

 4.   Centrum Bezpieczeństwa: W trakcie każdego przejazdu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Po naciśnięciu przycisku tarczy użytkownicy mogą udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji.

5.   Kodeks Społeczności: W celu zadbania o właściwe interakcje w trakcie przejazdów firma stworzyła Kodeks Społeczności Uber. Jest to zbiór zasad przeznaczony dla wszystkich użytkowników platformy, który zobowiązuje do wzajemnego szacunku, dbania o bezpieczeństwo oraz przestrzegania prawa. 

Powiązane artykuły

Za jazdę Uberem zapłacimy BLIKiem

teoriabiznesu.pl

Uber wzmacnia weryfikację kierowców i wprowadza ogólnokrajowy program zwiększania bezpieczeństwa na swojej platformie

teoriabiznesu.pl

Zrób coś dla klimatu…i dla siebie – korzystaj z Ubera i oszczędzaj dziennie 9kg CO2 

teoriabiznesu.pl