Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Widoczny wyraźny wzrost liczby rezerwacji podróży służbowych

W świetle danych opublikowanych przez Global Rescue Winter Traveler Sentiment and Safety Survey, branża podróży biznesowych odzyskuje swoją dawną dynamikę, a liczba rezerwacji podróży służbowych wzrasta, podczas gdy na znaczeniu tracą spotkania wirtualne.

Podróże służbowe krajowe i międzynarodowe

Według przeprowadzonego badania, liczba osób podróżujących służbowo wzrosła o 37% w porównaniu z wynikami sprzed prawie roku. Ponad dwie trzecie (68%) respondentów zadeklarowało, że odbywają zarówno służbowe podróże krajowe, jak i międzynarodowe. Co istotne, ponad jedna piąta (22%) osób podróżujących służbowo zgłosiła, że częstotliwość podróży związanych z pracą przekroczy w 2024 roku poziomy sprzed pandemii, podwajając wynik 11% zgłoszony w 2023 roku. Rok temu 35% badanych pracowników prognozowało, że podróże służbowe stanowić będą „połowę lub mniej niż połowę” poziomów sprzed pandemii. Obecnie ten odsetek zmniejszył się o jedną trzecią, a jedynie 23% respondentów stwierdziło, że liczba podróży związanych z pracą będzie wynosić połowę lub mniej niż przed pandemią.

Rezerwacje korporacyjne w liniach lotniczych

Delta Air Lines poinformowała, że jej liczba rezerwacji korporacyjnych wzrosła o 14% w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku, ze szczególnie dużą sprzedażą do firm z sektora usług finansowych, technologii i obsługi klienta. Konkurencyjne linie lotnicze United Airlines również odnotowały 14% wzrost przychodów ze sprzedaży korporacyjnej w okresie zimowym. W całym sektorze lotniczym liczba pasażerów korporacyjnych jeszcze nie osiągnęła poziomu z 2019 roku, jednakże wyższe ceny biletów oznaczają, że linie lotnicze osiągają prawie takie same przychody. Dla przykładu, na Zachodnim Wybrzeżu linie Alaska Airlines czerpią korzyści z biznesu sektora technologicznego. Wzrost o 22% w pierwszym kwartale przywrócił sprzedaż biletów korporacyjnych Alaski do poziomów sprzed pandemii.

Hotele też notują wzrosty

Nie tylko linie lotnicze odnotowują więcej podróżników biznesowych. Sieć hotelowa Hyatt odnotowała 6% wzrost przychodów od podróżujących służbowo w pierwszym kwartale oraz podobny wzrost przychodów z rezerwacji grupowych. Dane te potwierdzają także obserwacje spółki eTravel, która notuje istotnie wyższe liczby rezerwacji w porównaniu do okresu przedpandemicznego. Według danych, liczba rezerwacji hotelowych w pierwszych 4 miesiącach tego roku jest wyższa o 15% w stosunku do tego samego okresu przed pandemią.

Spotkania zdalne tracą na znaczeniu

Ponad połowa (56%) respondentów odpowiedziała, że wideokonferencje nie zastępują podróży służbowych w znaczącym stopniu.

W pierwszych miesiącach tego roku zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost zainteresowania podróżami służbowymi. Nasze dane z lokalnego rynku potwierdzają pozytywne trendy obserwowane również za granicą. Spodziewamy się dalszych wzrostów zapotrzebowania na podróże służbowe w kolejnych kwartałach i latach wraz ze wzrostem aktywności gospodarczej. Mamy przekonanie, że spotkania wirtualne nie są w stanie zastąpić tych fizycznych, osobistych. Online nie zbudujemy tak efektywnie relacji biznesowych, jak podczas spotkań „na żywo”, o czym przekonała się także większość naszych klientów – powiedział Andrzej Wierzba, Prezes Zarządu i główny akcjonariusz eTravel S.A.

eTravel, firma specjalizująca się w zarządzaniu podróżami służbowymi, największy w branży podmiot i lider technologiczny w Europie Środkowej, na podstawie analizy danych wewnętrznych i zewnętrznych zauważa wzrost liczby rezerwacji podróży służbowych. Jak wskazują dane porównawcze za okres styczeń-kwiecień 2024, w odniesieniu do tego samego okresu przed pandemią w 2019 roku, obrót na rezerwacjach hotelowych wzrósł o imponujące 55%, a obrót na biletach lotniczych zwiększył się o 41%.

Jak organizować podróże służbowe?

eTravel oferuje nowoczesną platformę technologiczną do podróży służbowych, delegacji oraz eventów MICE. Firma zapewnia również najszerszy wybór usług turystycznych, włączając w to linie lotnicze, obiekty noclegowe, wynajem samochodów, koleje, promy, transfery i taksówki. Dzięki zaawansowanej multi-wyszukiwarce hotelowej klienci platformy mają dostęp do ofert ponad 2 milionów obiektów noclegowych na całym świecie. Opierając się na własnych kontraktach oraz dostępie do baz największych światowych sieci i agregatorów hotelowych, eTravel jest w stanie zapewnić najszerszą ofertę oraz najlepsze możliwe ceny na rynku.

***

eTravel to wiodąca na rynku Europy Centralnej firma specjalizująca się w zarządzaniu podróżami służbowymi, oferująca szeroki zakres usług w zakresie podróży służbowych i rekreacyjnych. Dzięki zaawansowanym systemom rezerwacyjnym oraz wyszkolonemu zespołowi obsługi klienta, eTravel zapewnia klientom najwyższej jakości usługi oraz oszczędności budżetu na podróże. Współpraca z eTravel to gwarancja dostępu do bogatej oferty przewozów kolejowych, lotniczych oraz rezerwacji hotelowych w najlepszych cenach. Firma angażuje się w ciągłe doskonalenie swoich usług, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Dzięki elastycznym rozwiązaniom, eTravel dba o indywidualne potrzeby biznesowe i operacyjne swoich klientów. eTravel aktywnie wspiera cele zrównoważonego rozwoju. Wizja eTravel to umocnienie pozycji lidera w branży w kraju oraz rozwój działalności w innych regionach Europy, oferującym klientom najwyższej jakości usługi podróżnicze. Poprzez innowacyjne podejście i ścisłą współpracę z partnerami, firma dąży do zapewnienia swoim klientom wyjątkowych doświadczeń podróżniczych, które spełnią ich oczekiwania i potrzeby. eTravel jest autoryzowanym przedstawicielem międzynarodowych sieci i stowarzyszeń biur zarządzających podróżami służbowymi, dzięki czemu ma dostęp do eksperckiej wiedzy, jak również obsługuje klientów o zasięgu globalnym oraz oferuje usługi zgodne z najnowszymi światowymi trendami oraz najlepszymi praktykami rynkowymi.