Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Wszyscy razem… szyjemy jaśki w Avenidzie

Wspólne szycie zbliża ludzi! Dlatego warto zajrzeć w sobotę 2 grudnia do Avenidy Poznań, aby wspólnie wykonać kolorowe poszewki na poduszki, które trafią do dzieci z Wielkopolskiego Centrum Pediatrii. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Uszyj Jasia. To kolejna edycja wydarzenia organizowanego w Poznaniu przez jedno z największych centrów handlowych w Wielkopolsce.

Pomoc liczona w metrach krawieckich

Akcja  organizowana jest w całej Polsce już od 12 lat. Jej pomysłodawczynią i ambasadorką jest Natalia Bielawska, która podczas pobytu w szpitalu z dzieckiem zauważyła brak poszewki na poduszce jej malucha. Okazało się, że oddziały zużywają ich codziennie bardzo dużo i zwyczajnie nie nadążają z bieżącym uzupełnianiem pościeli. Pani Natalia postanowiła więc takie poszewki uszyć. Skrzyknęła znajomych i tak się zaczęło. Od tamtej pory minęła ponad dekada, w trakcie której zorganizowano już dziesiątki maratonów szycia. Rezultat to 20 tysięcy uszytych i przekazanych szpitalom, hospicjom i placówkom opiekuńczym, kolorowych jaśków.

Jak wygląda maraton szycia poszewek?

W ramach akcji organizatorzy przygotują 10 stanowisk, na których znajdą się maszyny do szycia oraz dziesiątki metrów kolorowych materiałów we wzory uwielbiane przez najmłodszych. Nad wszystkim czuwać będą profesjonalni instruktorzy, którzy pokażą jak, krok po kroku, uszyć poszewkę na poduszkę. Dzięki temu szyć może każdy chętny – trzeba mieć szczególnych umiejętności krawieckich, aby dołączyć do grona pomagających.

 Aby pomóc małym pacjentom – wystarczy przyjść do Avenidy

Maraton szycia poszewek rozpocznie się o 10:00 i potrwa do godz. 18:00. Nasze doświadczenia związane z organizacją poprzednich wydarzeń pokazują bardzo duże zainteresowanie taką realną pomocą. Niejednokrotnie do szycia przyłączały się całe grupy znajomych, rodziny z dziećmi i seniorzy. Liczymy na to, że i tym razem frekwencja dopisze, a liczba uszytych poszewek będzie rekordowa. Wiemy, że szpitale liczą na naszą pomoc, bo kolorowe jasie pomagają małym pacjentom poczuć się bezpiecznie i bardziej jak w domu. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do dołączenia do tej wspaniałej inicjatywy. Wspólne szycie to także okazja do nawiązania wartościowych znajomości i sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych. A przy okazji to świetna zabawa – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

 Jedyna taka akcja w Polsce!

Poduchy od serca: Uszyj Jasia to jedyna w swoim rodzaju akcja dobroczynna. Ważny jest jej lokalny charakter – tym razem poszewki zostaną przekazane  Wielkopolskiemu Centrum Pediatrii. Szyć może każdy – rodzice z dziećmi, młodzież, dziadkowie z wnuczętami, czy koledzy i koleżanki z pracy. To niepowtarzalna okazja, aby zrobić coś dobrego własnymi rękami i wesprzeć chore dzieci w procesie zdrowienia. Kolorowe poszewki na poduszki to dla nas nieoceniona pomoc. Potrzeby naszego oddziału są ogromne, dlatego zwykle skupiamy się na uzupełnianiu podstawowych zapasów pościeli. Dzięki pomocy wolontariuszy zaangażowanych w akcję Uszyj Jasia łóżka naszych małych pacjentów staną się bardziej przytulne, a to zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wywołuje uśmiech. To ma ogromny wpływ terapeutyczny i wspomaga proces zdrowienia – dodaje Izabela Marciniak, Dyrektor Naczelna Specjalistycznego Zespołu Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Akcja Wszyscy razem szyjemy jaśki , rozpocznie się 2 grudnia w centrum handlowym Avenida Poznań i potrwa od godz. 10.00 do godziny 18.00. Uszyte poszewki zostaną przekazane do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii.

 Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na 3 kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych, w tym 30 restauracji i kawiarni. Pod szyldem Avenidy zgromadziły się najpopularniejsze marki modowe, obuwnicze, biżuteryjne, czy kosmetyczne, a także szereg usług. Do grona najemców Centrum należą m.in. HalfPrice, TKmaxx, Reserved, H&M, Sinsay, Cropp, Stradivarius, Pull&Bear, Bershka, Mango, New Yorker, MediaMarkt, Empik, SportsDirect, Intersport, Calypso oraz Lidl. Avenida nieustannie stawia na rozwój oferty.

Z myślą o komforcie swoich Klientów, Centrum stworzyło wyjątkową strefę pod nazwą Avenida Lounge. Jest to zlokalizowana na dwóch poziomach, na powierzchni ponad 2 000 mkw., przestrzeń przeznaczona do relaksu, rozrywki, coworkingu i integracji.

W Avenidzie do dyspozycji zmotoryzowanych Klientów jest 1500 miejsc parkingowych (2 godziny darmowego parkowania) oraz bezpłatny parking dla jednośladów. Centrum położone jest bezpośrednio przy poznańskich dworcach kolejowym i autobusowym.

Powiązane artykuły

#DepresJa – niezwykła wystawa w Avenidzie Poznań

teoriabiznesu.pl

Uszyj Jasia – Poduchy od serca po raz piąty w Avenidzie!

teoriabiznesu.pl

„Wrotkarnia pod ażurowym niebem” w Avenidzie Poznań!

teoriabiznesu.pl