Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Franczyza

Żabka i Grupa Santander zawiera umowę finansową opartą na celach ESG

Zabka_e-Crafter

Żabka we współpracy z Grupą Santander zawarła pierwsze umowy finansowe oparte na celach ESG

Żabka we współpracy z Grupą Santander zawarła pierwszą umowę kredytową oraz umowę faktoringową, które opierają się na realizacji celów ESG, w tym związanych z dekarbonizacją. Cele te zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi). Udostępniony przez Santander kredyt posłuży do finansowania zautomatyzowanego i niskoemisyjnego centrum logistycznego Żabki, którego otwarcie zaplanowano w drugiej połowie 2022 roku.

W jaki sposób zawarte umowy wpłyną na sytuację Żabki?

Wysokość marży kredytu i odpowiednio marży z tytułu faktoringu została uzależniona od realizacji celów ESG, które firma zdefiniowała i zobowiązała się do ich realizacji w Strategii Odpowiedzialności przyjętej w 2021 r. Taki sposób finansowania nie tylko uwiarygadnia zobowiązania firmy, ale także pokazuje, że za składanymi przez organizację deklaracjami stoją konkretne działania.

 W coraz większej liczbie instytucji finansowych dostępność finansowania oraz jego koszt są uzależnione od działań oraz celów podejmowanych w obszarze zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że ocenie podlegają inwestycje przedsiębiorstwa pod kątem środowiskowym, społecznym i zarządzania korporacyjnego. Firmy, które uwzględniają m.in. zobowiązania środowiskowe w swojej działalności, mają łatwiejszy dostęp do instrumentów finansowania. Inicjatywa Żabki jest zatem bardzo ważnym sygnałem dla rynku w jaki sposób integrować czynniki ESG do swojej działalności biznesowej w trosce o zrównoważony rozwój.

Powiązane artykuły

Nowa strona internetowa banku Santander

teoriabiznesu.pl

Przerwa techniczna w banku PKO i Santander

teoriabiznesu.pl

Co NASA ma wspólnego z Żabką?

teoriabiznesu.pl