Pomysł na biznes – Franczyza – Sale konferencyjne
Aktualności Blisko ludzi

2 maja to Dzień Flagi – Co to jest za święto?

dzień flagi

2 maja w naszym kraju obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto te wplata się pomiędzy 1 i 3 maja czyli wraz z pozostałymi dniami stanowi majówkę. Wielu polaków w tym czasie bierze urlop dzięki temu w połączeniu z weekendem stanowi tzw. długi weekend. W tej dzień większość sklepów jest otwartych, dzięki czemu bez problemu dokonamy zakupów. Dodatkowo poprawnie działają także instytucje bankowe oraz przelewy Elixir.

Czym w takim razie jest Dzień Flagi i dlaczego Dzień Flagi przypada na 2 maja?

Czym jest Dzień Flagi

Dzień Flagi obchodzimy 2 maja, w tym roku przypada ono na czwartek, a ustanowiono je w 2004 roku. Dlaczego akurat 2 maja? Data ta nie jest przypadkowa. Jak podaje Wikipedia „15 października 2003 do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt (autorstwa posła Edwarda Płonki ) zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiający m.in. Dzień Flagi RP”. Obchody Dnia Flagi wiązać się mogą z licznymi  uroczystościami patriotycznymi.

Uroczystości związane z Dniem Flagi

W związku ze świętem przypadającym na 2 maja organizowane są różnego rodzaju uroczystości. Co ciekawe w innych krajach także możemy spotkać się ze świętem o tej samej nazwie. Na przykład w Stanach Zjednoczonych święto to jest obchodzone jest 14 czerwca. Flaga Polska oznacza suwerenność narodową, a za symbol narodowy uznano ją w 1919 roku.
Do uroczystości związanych z obchodami Dnia Flagi dołącza prezydent kraju, który bierze udział w uroczystościach odbywających się w stolicy. Transmisje z tych wydarzeń obejrzymy w telewizji.

Przypomnijmy:
2 maja ( Dzień Flagi ) większość sklepów jest otwarta normalnie, a przelewy funkcjonują normalnie. Ostatni przelew zrealizowany po godzinie 16 może dojść do odbiorcy z innego banku dopiero w poniedziałek.

Powiązane artykuły

Żabka, McDonald’s, KFC i inne sklepy otwarte w majówkę?

teoriabiznesu.pl