Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi

Co kupić chłopakowi na Walentynki?

prezent walentynki

Mimo że do Walentynek pozostało jeszcze trochę czasu, poszukiwanie idealnego upominku warto rozpocząć trochę wcześniej. Pozwoli to uniknąć nerwowej bieganiny i stresującego przetrząsania sklepowych półek, które i tak skutkować mogą nietrafionym prezentem. Warto zatem poświęcić trochę czasu, by przygotować niespodziankę wpasowującą się w gusta i zainteresowania ukochanego. W końcu przemyślany podarunek sam w sobie stanowi wyraz uczuć.

Uniwersalne upominki dla niezdecydowanych

Co jednak zrobić, gdy mimo zbliżającego się wielkimi krokami święta, absolutnie nie masz pomysłu na spersonalizowany upominek? W takiej sytuacji pomocne okażą się podarunki uniwersalne, czyli ciekawe przedmioty, które z pewnością przypadną do gustu każdemu chłopakowi. Mogą to być kubki lub koszulki z zabawnym napisem, puzzle czy gry planszowe (idealne do spędzenia czasu we dwoje!).

Na czele listy najchętniej kupowanych prezentów od lat plasują się również książki. Wśród szerokiej gamy powieści, biografii i reportaży z pewnością znaleźć będzie można tytuł pasujący do jego upodobań. Oczywiście zdarza się, że sam zainteresowany ułatwi sprawę, podpowiadając Ci tytuł książki, która ucieszyłaby go najbardziej. W przeciwnym wypadku jednak również w księgarni znaleźć można będzie uniwersalny, a przy tym interesujący prezent.

Tytuły dla każdego

Wybierając uniwersalne książki, warto na początek przejrzeć pozycje aktualnie znajdujące się na szczycie listy bestsellerów. Wiele sklepów posiada osobny regał, poświęcony właśnie najlepiej sprzedającym się tytułom.

Ciekawym wyborem będą też dzieła autorów nominowanych do prestiżowych nagród. Wielbicielom literatury polskiej zaproponować można którąś z książek nominowanych w tym roku do Nike, z kolei pasjonaci literatury obcojęzycznej na pewno docenią autorów, którzy znaleźli się wśród finalistów Nagrody Bookera bądź Pulitzera. Strzałem w dziesiątkę okażą się też biografie lubianych i cenionych przez ukochanego osób.

Szukając prezentu, pamiętaj, że czasem nie warto ograniczać się wyłącznie do sklepów stacjonarnych. Ciekawe upominki na Walentynki dla niego znajdziesz także online, a wiele sklepów organizuje specjalne, sezonowe promocje czy służy podpowiedziami.

Co dla pasjonatów?

Wybierając idealny książkowy upominek, warto też sugerować się tytułami, które już znajdują się na jego półce. Wielbicielowi przygód Sherlocka Holmesa zaproponować można nieco mniej znane, a zarazem świetnie napisane powieści kryminalne. Do takich należy na przykład cykl książek o komisarzu Montalbano, których autorem jest włoski pisarz Andrea Camillieri. Jeżeli Twój ukochany ceni sobie literaturę brytyjską, możesz podarować mu któreś z dzieł Juliana Fellowesa, który w błyskotliwy sposób przybliża czytelnikowi mechanizmy od lat rządzące angielskim społeczeństwem. Dobrym wyborem będą też książki historyczne, skupiające się na interesującym Twojego ukochanego okresie.