Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Blisko ludzi

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne? Policja ostrzega

dzieci

Na oficjalnym kanale polskiej policji, zamieszczony został film edukacyjny skierowany do dzieci, mający ostrzec je przed nieznajomymi osobami. Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego to doskonała okazja, aby przypomnieć o najważniejszych punktach mających uchronić dzieci przed uprowadzeniem. Film opublikowany przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji pod tytułem “Bądź bezpieczny z Szymonem” to ponad 2 minutowy spot, który powinni obejrzeć rodzice wraz ze swoimi pociechami.

Film skierowany do dzieci, zawiera krótkie porady przedstawione prostym językiem. Jest to kampania edukacyjna, która ma nauczyć, co robić w sytuacji zagrożenia. Ostrzega przed pełnym zaufaniem do obcych osób. Podobna kampania zrealizowana została także w takich krajach jak: Włochy, Hiszpania czy Wielka Brytania.

Policja ostrzega także przed oszustami, którzy posługują się różnymi metodami, aby uśpić czujność także osób dorosłych. Prowadzi to do utraty pieniędzy. Czasy pokazują, że ostrożni powinniśmy być w każdym wieku.

 

Powiązane artykuły

Oszczędzanie pieniędzy – jak uczyć nasze dzieci?

teoriabiznesu.pl

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne?

teoriabiznesu.pl

ZOOM – FBI ostrzega przed hakerami – transmisje przerywane filmami porno i wulgaryzmami

teoriabiznesu.pl