Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi Internet Startupy

HR GO pomoże znaleźć pracę programistom z Wrocławia

agencja hr go

Branża IT rozwija się od wielu lat niezwykle dynamicznie, czego efekty są szczególnie widoczne w miastach takich jak Wrocław. Na jednym z najpopularniejszych portali ogłoszeniowych widnieje obecnie ponad 300 ofert pracy dla programistów we Wrocławiu. Firmy poszukują pracowników zarówno z dużym doświadczeniem, jak i zupełnie początkujących, jednak często nawet dobre zespoły HR mają problem z zatrudnieniem naprawdę dobrego pracownika, aby stanowił część zgranego zespołu. To właśnie pomoc w tym zakresie wnosi na rynek nowa agencja rekrutacji pracowników w branży IT, HR GO, docierająca do Wrocławia prosto z Anglii.

Poszukiwanie pracy w IT nie musi być skomplikowane

Branża IT uważana jest za jedną z lepiej dochodowych na współczesnym rynku pracy. Absolwenci kierunków związanych z informatyką i programowaniem, których liczba każdego roku przekracza 15 000 (dane GUS), wybierają swój kierunek właśnie ze względu na duże zapotrzebowanie na programistów na rynku zatrudnienia. Według raportu Sedlak&Sedlak, w Polsce może być potrzebnych nawet 50 tys. informatyków z różnym poziomem doświadczenia w zawodzie. Niestety, nawet tak obiecujące dane statystyczne nie sprawiają, że poszukiwanie pracy w IT jest łatwe. Długie rozmowy kwalifikacyjne, ogromne grono chętnych i kryteria zatrudnienia oparte często o nierealistyczne wymagania pracodawców zniechęcają zarówno młodych, jak i doświadczonych informatyków.

Jednym z głównych problemów, jakie napotykają pracownicy i pracodawcy w branży IT jest niedopasowanie pracowników do dynamiki zespołu. To właśnie z zadaniem wspierania skutecznych teamów wchodzi na rynek wrocławski agencja HR GO specjalizująca się w prowadzeniu rekrutacji dla specjalistów IT.

Programista w agencji zatrudnienia – dlaczego korzystanie z pomocy specjalistów HR GO to dobry pomysł na rozwój?
Agencja HR GO swój sukces zbudowała na pozyskiwaniu najlepiej dopasowanych pracowników dla firm z wielu różnych sektorów, stawiając na jakość. Dla konsultantów agencji liczą się ludzie, ich indywidualne cechy i dopasowanie do danego stanowiska pracy. To właśnie tak buduje się zespoły, które odnoszą sukces razem i wbrew pozorom zespoły takie są w branży IT niezwykle cenne.

Dlaczego doświadczony programista miałby jednak korzystać z pomocy HR GO w znalezieniu pracy? Choć zwykło się uważać, że ze względu na duże zapotrzebowanie na rynku pracy programiści mogą przebierać w ofertach, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Nie sztuką jest znaleźć pracę, a wpasować się do zespołu i być zadowolonym z pracy Ideą szerzoną przez HR GO jest poszukiwanie dla pracowników stanowisk, które spełnią ich wymagania finansowe, ale też pozwolą dążyć do osobistych celów zawodowych. Praca powinna dawać nie tylko dochody, ale i szansę rozwoju i doskonalenia się.
Jak HR GO może wesprzeć pracodawców? Prowadząc skuteczne rekrutacje i docierając do sporego grona kandydatów. Poszukujący pracy, zgłaszający się do agencji zostają już na wstępie sprawdzeni z podstawowej wiedzy i umiejętności, a następnie dopasowywani do procesów rekrutacyjnych, w których mają szansę powodzenia. Dla pracodawcy oznacza to okazję na szybkie znalezienie właściwego pracownika, dla działu HR możliwość skupienia się na wdrażaniu go w dynamikę pracy całego zespołu.

Znajdź pracę dzięki HR GO i buduj karierę w IT

Skupione na jednostce i indywidualnej pracy podejście w branży IT powoli traci na znaczeniu, ustępując miejsca zgranym zespołom doświadczonych specjalistów. HR GO, która swój sukces budowała na rekrutowaniu tysięcy pracowników z różnych branż ma szansę wprowadzenia na wrocławski rynek pracy odrobiny świeżości i nowego podejścia do procesu rekrutacji specjalistów IT. Programiści z Polski niejednokrotnie udowadniali już swoje umiejętności na arenie międzynarodowej. Czas, by i w Polsce znaleźli należne im uznanie i zatrudnienie adekwatne do ich rozległej wiedzy. Dzięki HR GO masz szansę na rozpoczęcie ciekawej kariery w branży IT, zdobywając zatrudnienie w firmach, które wykorzystają maksymalnie Twoje doświadczenie i umiejętności.

Źródło: https://www.hrgorecruitment.pl

Powiązane artykuły

Poznaj najnowsze oferty pracy w salonach BMW

teoriabiznesu.pl

Targi Pracy Kariera IT we Wrocławiu

teoriabiznesu.pl

Cytaty motywujące – Elon Musk

teoriabiznesu.pl