Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Blisko ludzi

Produkuje podkładki pod mysz – osiągnął sukces

Jaki biznes prowadzisz i jak zrodził się pomysł na jego realizację ?
Obecnie prowadzimy wraz ze wspólnikiem produkcję gier planszowych, puzzli ale znalazło się też miejsce na podkładki pod mysz i maty na stół. Te ostatnie uczyniliśmy naszym priorytetem.

Jakie przeciwności na pozór nie do przeskoczenia napotykałeś podczas pięcia się w górę ?
Bardzo duże koszty maszyn. Do wykonania projektów potrzebowaliśmy dobrego grafika. Nie każda firma dostarczała gotowe rozwiązania. Dodatkowo zakup sztancownicy i zgrzewarki w.cz do podkładek pod myszki. Z czasem dokupiliśmy ploter tnący, ponieważ ciągłe zlecanie wykonania wydruków stało się mało opłacalne.

Skąd pozyskałeś fundusze na rozkręcenie działalności ? Czy ktoś z bliskich Cię wspierał ?
Postanowiliśmy w wypadku maszyn, które stwierdziliśmy że będą działały nieprzerwanie skorzystać z możliwości wzięcia leasingu. Maszyny zarabiają na siebie i tak jak w wypadku plotera wolimy pieniądze lokować w ratę leasingu, niż zlecać zewnętrznym firmom w podobnej cenie.

Jakie posiadasz wykształcenie ?
Posiadam wykształcenie wyższe. Mam doświadczenie w grafice i projektowaniu 3D. Bardzo się to przydaje w naszej branży.

Co wg Ciebie jest najlepszą receptą na biznes ?
Wytrwałość, ale i ustalenie wszystkich kwestii na początku ze wspólnikiem. Pomimo wieloletnich znajomości musi być ściśle określone na piśmie kto jest odpowiedzialny za jaki korzeń firmy. Na kolejnych etapach współpracy nie dochodzi później do zgrzytów. Zawsze biorę opcję, że jedna osoba może odsprzedać biznes drugiej.

Samozaparcie to najważniejsza cecha. Nie można pozwolić sobie na odpuszczenie dnia pracy, z myślą zrealizowania dzisiejszych planów jutro

Dlaczego wg Ciebie inni nie osiągają sukcesów ?
Osiągnięcie sukcesu to ciężka praca. Samozaparcie to najważniejsza cecha. Nie można pozwolić sobie na odpuszczenie dnia pracy, z myślą zrealizowania dzisiejszych planów jutro. Swoja działalność to jeszcze więcej obowiązków niż by się mogło wydawać. Pracując na etacie idziemy na 8 godzin, umywamy ręce i nie myślimy o pracy. Tu jest zupełnie inaczej. Łapałem się na tym że mój dzień pracy miał nierzadko 12 godzin.

Parę słów na koniec do wszystkich którzy dopiero raczkują w biznesie.
Aby osiągnąć sukces niestety, ale trzeba ponieść koszty. Nieraz są to wyrzeczenia, a innym razem finanse. Najważniejsze to się nie poddawać, Jeżeli są przesłania, że interes może się powieść warto ponieść więcej kosztów niż przypuszczaliśmy z początku.

Powiązane artykuły

O aktualizacji algorytmu Google i różnych wersjach strony opowiada Justyna Zienkiewicz

teoriabiznesu.pl

Recepta na biznes na podstawie naszych wywiadów

teoriabiznesu.pl

Stoły użytkowe o ciekawym przeznaczeniu – wywiad

teoriabiznesu.pl