Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

3 rzeczy, o których musisz pamiętać organizując eventy dla firm

eventy dla firm

Choć organizacja imprez integracyjnych nie jest szczególnie trudna, to trzeba wiedzieć, że eventy dla firm rządzą się swoimi prawami. Aby impreza integracyjna była udana, spełniła swoje cele i dała satysfakcję pracownikom, musi spełniać kilka warunków. Dowiedz się jak zorganizować imprezę, by pracownicy dobrze ją wspominali i aby przyniosła ona korzyści firmie. 

Event bez niespodzianek

Niespodzianki są miłe, ale tylko wtedy, kiedy mam pewność, że zaskoczona nimi osoba będzie na nie gotowa. Nie da się tego osiągnąć w grupie pracowników. Dlatego firmowy event nie może być niespodzianką. O planowanym spotkaniu należy poinformować pracowników bezpośrednio po ustaleniu terminu. Nawet jeśli to tylko wieczorne wyjście, musimy pamiętać, że nasi pracownicy poza pracą mają swoje życie, a w nim różnego rodzaju zobowiązania. O tym, że zamierzamy zagospodarować czas pracowników poza godzinami pracy warto poinformować z co najmniej kilkunastodniowym wyprzedzeniem, w przypadku wyjazdów weekendowych lub dłuższych jeszcze wcześniej. Pamiętajmy, że zobowiązania naszych pracowników mogą być bardzo różne. Pracownik może mieć konieczność zapewniania opieki dzieciom, starszym rodzicom, którymi być może się opiekuje czy zwierzętom. Dajmy mu na to czas. 

Należy też dokładnie określić cel wyjazdu, wyjaśnić czy jest to spotkanie szkoleniowe integracyjne czy może łączone oraz nakreślić jak będzie wyglądało. Inaczej pracownik przygotuje się na wieczorną galę, a inaczej na spotkanie, podczas którego będzie uprawiał sport. Podaj jak najwięcej informacji o spotkaniu, dzięki temu pracownicy będę się czuli swobodniej. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko 

Nawet najciekawsze spotkanie nie będzie udane jeśli nie zadbasz o bezpieczeństwo swoich ludzi. Jeśli zlecasz organizację spotkania firmie zewnętrznej, to jej zadaniem jest zadbać o bezpieczeństwo, ale jeśli organizujesz je sam, to twoje zadanie. Wszędzie, gdzie się wybieracie powinna się znaleźć dobrze wyposażona apteczka. Jeśli jedziecie w okolicę, której nie znacie, na wszelki wypadek sprawdźcie też gdzie znajduje się najbliższy punkt medyczny i szpital.

Trzeba pamiętać także o formalnościach, pracodawca musi zapewnić pracownik tzw. ubezpieczenie OC podczas wyjazdu. Warto zadbać o też o ubezpieczenie NNW, choć nie jest ono wymagane prawem. Warto wiedzieć, że podstawowe ubezpieczenie NNW nie obejmuje wypadków, którym ubezpieczony uległ uprawiając sporty ekstremalne, jeśli więc planujesz ze swoimi pracownikami aktywności, które przez ubezpieczyciela są uznawane za szczególnie ryzykowne, musisz rozszerzyć ubezpieczenie. Co istotne ubezpieczyciele uznają za takie sporty nie tylko skoki na bungee, ale także np. wyjście na ściankę wspinaczkową. Organizując eventy dla firm nie zapomnij odwiedzić naszej strony https://gocook.pl/eventy-dla-firm oraz nie zapomnij sprawdzić dokładnie warunków ubezpieczenia. 

event dla firm

Celem jest budowanie więzi i dobra zabawa 

Decyzja o tym, gdzie zorganizujesz swój team building powinna być dobrze przemyślana. Nie chodzi o to, żeby ulegać chwilowym modom czy zdobyć puchar świata w wyścigu o najbardziej zaskakujący event. Nadrzędnym celem integracji jest zbudowanie zespołu, który stawia na współpracę i potrafi wykorzystać kompetencje wszystkich pracowników by firma mogła odnieść sukces. Należy wybierać więc takie aktywności, które na to pozwolą. Sprawdzonym, niosącym za sobą wiele korzyści rodzajem spotkań są eventy kulinarne, podczas których współpraca między pracownikami jest konieczna. Zespół dzieli się obowiązkami, pracuje pod presją czasu i wspólnie pracuje na sukces – jak najlepiej przygotowane danie, co jest świetną metaforą pracy na rzecz firmy. Jeśli chcesz zorganizować spotkanie z gotowaniem, koniecznie zapoznaj się z ofertą Akademii Kulinarnej Let’s Go Cook https://gocook.pl/

Podczas spotkań w Akademii twój zespół przygotuje trzydaniowe menu, a potem wspólnie zasiądziecie do przygotowanej kolacji.

Udanej integracji! 

Tekst sponsorowany: Akademia kulinarna Go Cook – organizator eventów kulinarnych https://gocook.pl