Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Akcja charytatywna Recykl

Projekt w dobie kryzysu

Recykl to akcja charytatywna łącząca biznes, sztukę i filozofię zero waste w jedno. Trzy kierunki, które nie zawsze szły ze sobą w parze znajdują jedną platformę porozumienia w działalności dobroczynnej. Tą platformą jest właśnie projekt Recykl. Obecnie twórcy akcji promują projekt i otwierają nabór dla dziewięciu głównych sponsorów Recyklu. Również patroni medialni i media przyłączają się do działania recyklowego. Jedno jest pewne – już niebawem o projekcie będzie głośno!

Makulatura z niszczarek – nowe życie

recyklJak działa Recykl? Plan jest ambitny, ale mało skomplikowany. Pierwszym etapem jest zamknięcie listy sponsorów głównych. Kolejnym etapem jest dostarczenie specjalnych pojemników na makulaturę z niszczarek do siedzib głównych sponsorów Recyklu. Pracownicy firm są angażowani w akcję – to również po ich stronie będzie leżeć wrzucanie niepotrzebnej makulatury do pojemników. Same pojemniki będą obiektami promocyjnymi akcji charytatywnej i pojawią się w mediach społecznościowych. Kolejny etap to odbiór makulatury z pojemników nią wypełnionych. Tutaj w akcji główne skrzypce zagra jeden ze światowych liderów na rynku firm kurierskich. Kurierzy będą dostarczać papier do pracowni artystycznych zlokalizowanych w Gdańsku.

Artyści Zero Waste

Końcowy etap Recyklu to tworzenie ze ścinków z niszczarek obiektów sztuki. Zajmują się tym artyści, studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stworzą oni dzieła sztuki w duchu zero waste, które zostaną sprzedane podczas ogólnopolskiej aukcji sztuki na cel jakim jest pomoc gdańskiej Fundacji Korczaka.

Fundacja Korczaka

Beneficjentem programu CSR – Recykl – jest gdańska Fundacja Korczaka. Opiekuje się ona dziećmi obciążonymi różnymi chorobami. Dzieci nie mają opieki rodziców, dlatego Fundacja stara się zastąpić im dom rodzinny. Dba również o ich zdrowie i specjalistyczną opiekę medyczną, której potrzebują. Dzięki funduszom z Recyklu, podopieczni Fundacji Korczaka będą mogli otrzymać leki, rehabilitację i to wszystko, czego trzeba im do podstawowego funkcjonowania każdego dnia.

Zapraszamy na stronę akcji pod adresem: https://www.facebook.com/recykltarifa

Powiązane artykuły

Międzynarodowa współpraca 2loop Tech S.A.

teoriabiznesu.pl