A gdyby tak przechowywać nadmiar komputerowych danych w DNA? Gdyby możliwe było generowanie cyfrowych replik ludzi, a nawet wielu wersji nas samych? Gdyby udało się stworzyć syntetycznego wirusa przeznaczonego tylko dla jednej osoby? Gdyby… To tylko początek listy pytań, które będą osią niezwykłej podróży do świata technologii, trendów i biznesu. Zabiorą nas w nią futurolodzy, innowatorzy i naukowcy podczas VI edycji konferencji Masters&Robots „What if…” organizowanej przez Digital University. Już 21 i 22 września 2022 r. w Warszawie.
Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień światowych autorytetów, takich jak np.:
- Amy Webb – futurolożka i autorytet w dziedzinie technologii i strategicznego prognozowania dla biznesu, współpracuje z prezesami firm z listy Fortune 100, najwyższej rangi przedstawicielami wojskowymi, kierownictwem banków centralnych oraz agencji międzyrządowych. Magazyn Forbes zaliczył ją do grona pięciu kobiet zmieniających świat. Od 2007 r. Webb jest autorką corocznego raportu „Tech Trend Report”, który przedstawia przyszłość technologii i ich wpływ na społeczeństwo.
- Kai-Fu Lee – światowy autorytet w obszarze sztucznej inteligencji. Pracował w top-managemencie Apple, SGI, Microsoft oraz Google. Obecnie jest przewodniczącym globalnej komisji do spraw związanych z AI przy Światowym Forum Ekonomicznym. Spod jego pióra wyszły takie bestsellery jak „AI – Superpowers China, Silicon Valley and the New World Order” czy „AI 2041”. Jego konto na social mediach obserwuje ponad 50 milionów ludzi.
- Scott Galloway – profesor Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim, który zdumiewa świat swoimi błyskotliwymi przewidywaniami ruchów na rynku biznesowym, takimi jak przejęcie Whole Foods przez Amazon w 2017 r. czy zmiana na stanowisku CEO Twittera w 2021 r. Jest znany z ciętego języka oraz trafnych komentarzy na temat działań największych firm (Tesla, Apple, Facebook, Amazon czy Google), wielokrotnie apelował do rządu amerykańskiego o podjęcie działań antymonopolowych przeciwko „wielkiej czwórce”. Jego słowne potyczki z Elonem Muskiem na Twitterze śledziły miliony ludzi.
Tegoroczna edycja Masters&Robots przebiegać będzie pod hasłem „What if…”. Eksperci będą stawiać pytania o przyszłość technologii, pracy, przywództwa, medycyny czy klimatu. Poruszą tematy związane m.in. z AI, biohackingiem, metaversum, blockchainem i Web3. Wskażą potencjalne scenariusze, najnowsze zastosowania sztucznej inteligencji i możliwe kierunki jej rozwoju. Powiedzą, jak powszechne i szerokie jej zastosowanie wpłynie na nasz biznes i w jaki sposób już dziś możemy przygotować się na zmiany.
„Nie musicie być gotowi na wszystko, musicie być po prostu gotowi”. To słowa Amy Webb z jej ostatniego wystąpienia podczas SXSW. Jeśli jesteśmy tu i teraz, nasz biznes w którymś momencie ulegnie jakiejś formie dysrupcji, na którą nie będziemy przygotowani. Dlatego tak ważna jest analiza scenariuszy przyszłości – nie wiemy, który nas zaskoczy, a powinniśmy być gotowi na każdy z nich. Otwartość na kwestie pozornie dla nas nieistotne, myślenie o wątkach spoza naszego sektora i łączenie kropek to najważniejsze kompetencje przyszłości, które – każdy prowadzący biznes – powinien mieć. – mówi Jowita Michalska, CEO Digital University, inicjatorka i organizatorka konferencji Masters&Robots.
Masters&Robots to 2 dni pełne inspirujących wykładów i dyskusji, przygotowanych w hybrydowej formule offline i online. Uczestnicy wysłuchają liderów innowacji: ludzi ze świata biznesu, nauki i czołowych ośrodków technologicznych. Będą mogli wziąć udział w sekcji Q&A, a podczas spotkań towarzyszących konferencji wejść w dialog z ekspertami.
Na Masters&Robots „What if…” wystąpią także:
Josiah Zayner – doktor biofizyki oraz magister biologii komórkowej i molekularnej. Pracował jako naukowiec w Centrum Badań nad Syntetyczną Biologią Kosmiczną NASA, gdzie zajmował się projektowaniem siedlisk kolonii marsjańskich. W 2017 r. podczas konferencji biotechnologicznej Josiah Zayner wstrzyknął sobie DNA pochodzące z technologii CRISPR, a eksperyment transmitował na żywo. Zayner prowadzi w garażu firmę o nazwie Odin, która sprzedaje artykuły biohackingowe – od DNA za 20 dolarów po zestaw do samodzielnej inżynierii genetycznej za 1849 dolarów. Gwiazdor serialu dokumentalnego “Nienaturalna selekcja” na Netflixie.
Bill McKibben – pedagog, aktywista, autor książek o tematyce proekologicznej i wieloletni dziennikarz The New Yorker. Jeden z założycieli 350.org – pierwszej, globalnej kampanii klimatycznej. W 2014 roku otrzymał w szwedzkim parlamencie nagrodę Right Livelihood Prize, nazywaną „alternatywnym Noblem”. Zdobył także Pokojową Nagrodę Gandhiego i honorowe stopnie naukowe z 19 uniwersytetów. Wspiera seniorów i przekuwa ich energię w działania prospołeczne
i prośrodowiskowe.
Ian Beacraft – szef marketingu, futurolog, ekspert technologii jutra oraz jej wpływu na kulturę
i biznes. Jeden z najlepszych specjalistów zajmujących się mediami syntetycznymi, które wprowadzają prawdziwą rewolucję w sieci. Jest głównym futurystą w Signal and Cipher, agencji opartej na przewidywaniu strategicznym i poświęconej pomaganiu markom w poruszaniu się po wschodzących platformach, takich jak Web3, blockchain i metaverse.
Seth Godin – autor podcastów i bestsellerowych książek o tematyce marketingowej, rewolucji postindustrialnej i przywództwie; wybitny znawca i praktyk marketingu. Jego blog uważany jest za jeden z najbardziej poczytnych na świecie. W 2018 roku został wprowadzony do Marketing Hall of Fame. Sam o sobie mówi, że jest pisarzem, przedsiębiorcą, ale przede wszystkim – nauczycielem. Jego kultowa książka This is marketing błyskawicznie stała się światowym bestsellerem.
Mok O’Keeffe – dyrektor HR z wyboru i pasji: ekspert w obszarze kultury organizacyjnej i innowator szeroko rozumianego HR. Założyciel The Innovation Beehive, aktywista. Wiceprzewodniczący zarządu w Islington Arts Factory w Londynie, instytucji, która zapewnia edukację artystyczną młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji. Jest członkiem St George’s House, Windsor Castle – społeczności, która wspiera i dzieli się wiedzą z liderami na całym świecie.
Hrish Lotlikar – jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym SuperWorld – wirtualnego świata AR, który został cyfrowo odwzorowany na całej powierzchni Ziemi i składa się z 68,4 miliarda pojedynczych działek. Hrish zajmuje się nieruchomościami w metaversie. Wcześniej był współzałożycielem Rogue InitiativeStudios – hollywoodzkiego studia filmowego, telewizyjnego i gamingowego. Specjalizuje się w finansach publicznych, finansach przedsiębiorstw oraz fuzjach i przejęciach. Obywatel świata, blisko związany z ludźmi i kulturami: Ukrainy, Białorusi, Rosji, Hiszpanii, Francji, Wietnamu, Chin, Kolumbii, Bali i Tajlandii.
Supreet Manchanda – transformacja cyfrowa to jego drugie imię. Supreet jest inwestorem działającym na styku branży teleinformatycznej i finansowej. Pomaga firmom przekuć ryzyko
w zwrot. Pracował globalnie przy opracowywaniu strategii sprzedaży produktów i innowacji na poziomie zarządu oraz pełnił funkcje operacyjne i technologiczne zarówno w startupach, jak
i w dużych korporacjach. Jest cenionym mentorem i nauczycielem liderów, którzy chcą budować innowacyjne organizacje. Zna aż 6 języków, co w połączeniu z jego wielokulturowym pochodzeniem, pozwala mu prowadzić skuteczne negocjacje w złożonych warunkach globalnych.
Konferencja Masters&Robots to jedno z najistotniejszych wydarzeń poświęconych transformacji cyfrowej i trendom związanym z nowymi technologiami w Europie Środkowo-Wschodniej. Bogaty program i ekspertyza zaproszonych mówców są bezcennym źródłem inspiracji i budowania cyfrowej kompetencji.
Bilety do nabycia: https://mastersandrobots.tech/
Informacje o wydarzeniu i organizatorze:
MASTERS&ROBOTS:
Masters&Robots to najbardziej opiniotwórcza konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. To także scena, na której biznes odważnie łączy się z nowoczesną technologią, a globalne wyzwania społeczne, klimatyczne i gospodarcze są konfrontowane z innowacyjnymi rozwiązaniami. Masters&Robots to szansa na czerpanie wiedzy i inspiracji od tych, którzy już dziś kreują nasze jutro: osób działających na styku nauki i biznesu, wizjonerów, futurologów oraz doświadczonych ekspertów. To także sposób na bycie o krok do przodu i zrozumienie, jak może wyglądać interakcja rzeczywistości realnej z wirtualną na przestrzeni najbliższych lat. Współpraca z wiodącymi ośrodkami akademickimi, think tankami oraz organizacjami zajmującymi się edukacją – Singularity Group, MIT, Stanford, Harvard Business School, IMD, Vienna University – to gwarancja, że uczestnicy Masters&Robots będą czerpać wiedzę od tych, którzy wyznaczają trendy. Wśród prelegentów występujących dotychczas znaleźli się eksperci i wielkie osobowości świata nauki i biznesu, jak Yuval Noah Harari, Divya Chander, Natasha Vita-More, David Hanson, Mo Gawdat, Mark Post, Justin Hendrix, Peter H. Diamandis, Andrew McAfee, Maye Musk i wielu innych. Prelegenci konferencji to innowatorzy, przedsiębiorcy, inżynierowie, wizjonerzy i naukowcy, którzy na co dzień pracują w najbardziej dynamicznych ośrodkach technologicznych i biznesowych na świecie
(m.in. Dolina Krzemowa, Izrael, MIT).
DIGITAL UNIVERSITY:
Digital University to organizacja, której celem jest oswojenie nowych technologii oraz edukacja na temat ich wpływu na biznes i codzienne życie. Beneficjentami Digital University są zarówno przedsiębiorcy i ludzie biznesu, zawodowo zainteresowani cyfrową transformacją, jak i entuzjaści trendów technologicznych, w tym dzieci oraz młodzież. Digital University wspiera rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych zgodnie z najnowszymi światowymi trendami technologicznymi.
Prowadząc Speakers Office Digital University staje się źródłem najwyższej jakości międzynarodowej wiedzy, edukacji i inspiracji w obszarze nowych technologii, transformacji cyfrowej i innowacji. Reprezentuje na polskim rynku najlepszych światowych prelegentów, charyzmatycznych mówców, wpływowych liderów, naukowców z najlepszych uczelni na świecie, globalnych ekspertów
i przedsiębiorców. W portfolio Digital University znajduje się wielu uznanych mówców, polskich
i zagranicznych ekspertów w dziedzinie przeprowadzania transformacji cyfrowej, przyszłości rynku pracy, sztucznej inteligencji, innowacyjności, przyszłości rynku zdrowia i medycyny, transhumanizmu, robotyki, cyberbezpieczeństwa, przywództwa, blockchain, fintech i wielu innych. Jako reprezentant Singularity Group w Polsce, Digital University współpracuje także z jego wykładowcami, czyli niezwykle cenionymi na świecie ekspertami z obszaru nowych technologii.