Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Wirtualny hackathon na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

hackathon

Patronat medialny

Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych czy stabilizacja pieca zawiesinowego. KGHM zaprasza programistów z całej Polski do podjęcia się kreatywnych wyzwań w ramach wirtualnego hackathonu „CuValley Hack”. To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez czołowego producenta miedzi. Spółka obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-13 czerwca a organizatorzy liczą na otwarte umysły uczestników i niebanalne pomysły specjalistów.

Jestem bardzo ciekaw przebiegu i efektów Hackathonu „CuValley Hack”. To pierwszy hackathon organizowany przez KGHM, a przed uczestnikami stawiamy trzy istotne wyzwania, oparte o analizę danych i stworzenie modeli predykcyjnych. Jestem przekonany, że pula nagród 100 tysięcy zł oraz możliwość współpracy z globalnym innowacyjnym gigantem będzie atrakcyjna dla programistów – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Prezes Marcin Chludziński dodał, że KGHM stawia na innowacje i poszukuje pionierskich rozwiązań. – Jesteśmy otwarci na pomysły spoza KGHM. Pilotażowo uruchamiamy program Dolina Miedziowa, aby ułatwić dialog z innowatorami i startupami. Hackathon jest jednym z elementów programu – podkreśla prezes KGHM.

40-godzinny maraton programowania

czestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty związane z miedzią. Działania kreatywnych ochotników skupią się głównie na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. Przygotowane rozwiązania mają zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach możemy znaleźć na stronie internetowej hackathonu.

CuValley Hack – w zasięgu Twojej klawiatury

 Aby dołączyć do hackathonu należy zarejestrować się na wydarzenie. Pierwszych stu zatwierdzonych uczestników otrzyma GiftPack – niespodziankę. Uczestnicy CuValley Hack mogą pracować nad pomysłami w pojedynkę lub w grupie. Osoby lub zespoły z najlepszymi projektami w danej kategorii wystąpią na wirtualnej scenie i wezmą udział w sesji Q&A na żywo.

Dołącz do hackathonu i czerp wiedzę!

CuValley Hack to nie tylko hackathon – to także bogata agenda webinarów tematycznych, talki prowadzone przez Keynote Speakerów oraz potężna dawka wiedzy w pigułce. Wszystko to ma służyć za inspirację uczestnikom wydarzenia. Nie zabraknie także dodatkowych aktywności, konkursów i networkingu.

 Dlaczego miedź jest ważna?

 Miedź jest podstawą energetycznej innowacji, zwłaszcza tzw. „zielonej energii”, która dziś odpowiada za aż ¼ światowej energetyki. Poza tym znajduje szerokie zastosowanie w wielu sektorach gospodarki i pełni kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych gałęzi przemysłu. Zapotrzebowanie na wyjątkowe właściwości miedzi rośnie, przy czym jej zasoby naturalne są stosunkowo małe.

Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą KGHM również wydobycia czerwonego metalu.

Więcej informacji na stronie internetowej.
Rejestracja na hackathon trwa do końca maja 2021.

Facebook: https://www.facebook.com/CuValleyHack
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cuvalley-hack/
Twitter: https://twitter.com/cu_valley

Powiązane artykuły

XVII odsłona kursu na HR – POWRÓT DO NOWEJ „NORMALNOŚCI”

teoriabiznesu.pl

Poznaj agendę National Sales Congress – kongresu sprzedaży B2B i B2C.

teoriabiznesu.pl

IT Security Trends  – Bezpłatna Konferencja ONLINE

teoriabiznesu.pl