Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Zdobądź grant do 800 tys. złotych w programie Przemysł 4.0

spotkanie dla msp

Jesteś średnim lub małym przedsiębiorcą prowadzącym działalność produkcyjną? Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania grantu w pilotażowym programie Przemysł 4.0. finansowanym z Funduszy Europejskich w ramach programu Inteligentny Rozwój. Spotkanie w formule online odbędzie się 22 kwietnia. Udział jest bezpłatny.

Celem programu jest przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0, jak również wprowadzenie w życie wybranych obszarów działań w zakresie integracji inteligentnych maszyn, systemów oraz wprowadzania zmian w procesach produkcyjnych mających na celu zwiększanie wydajności wytwarzania i możliwości elastycznych zmian asortymentu.

Maksymalna wartość dofinansowania, o które można się starać wynosi 800 tys. złotych, w tym wykład własny w programie wynosi minimum 15%. Otrzymane środki można przeznaczyć na: usługę polegającą na opracowaniu „mapy drogowej” (refundacja kosztów), usługi doradcze związane z jej wdrożeniem, zakup maszyn i urządzeń koniecznych do wprowadzenia w życie wybranego obszaru transformacji, a także nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej. Wnioski online będą dostępne od 28 kwietnia 2021 r. Nabór potrwa do 30 czerwca 2021 r.

Spotkaniem informacyjne dotyczące możliwości otrzymania grantu skierowane jest do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność produkcyjną na terytorium Polski oraz posiadają plan wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Podczas spotkania przedstawiciele PARP omówią zasady programu Przemysł 4.0, sposób wypełniania wniosku o powierzenie grantu oraz warunki realizacji projektów. Udzielą także odpowiedzi na pytania uczestników. Ponadto, inż. Krzysztof Pietrusewicz – prorektor inż. organizacji i rozwoju uczelni w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie przybliży definicję Przemysłu 4.0 oraz zakres „mapy drogowej”.

Spotkanie w formule online odbędzie się 22 kwietnia 2021 w godz. 10:00-13.15. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji i zapisy: https://www.parp.gov.pl/component/parpevents/?view=details&id=1410

Transmisja prowadzona będzie na poprzez stronę internetową www.parp.gov.pl.

 

Powiązane artykuły

Grant w projekcie “Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” – opublikowano listę firm

teoriabiznesu.pl

Zdobądź grant w programie GovTech inno_LAB. Dotacje nawet do 2,5 mln zł!

teoriabiznesu.pl

Fundacja Santander przeznaczy 300 tysięcy złotych na ekologiczne inicjatywy

teoriabiznesu.pl