Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czym jest dokładnie accounting outsourcing?

accounting outsourcing

Outsourcing to wykorzystywana w wielu przedsiębiorstwach koncepcja biznesowa polegająca na oddelegowywaniu części obowiązków, związanych z ich prowadzeniem, ale nie stanowiących głównego obszaru ich działalności, zewnętrznemu, niezależnemu podwykonawcy. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest znaczna redukcja kosztów i duża oszczędność czasu, przede wszystkim jednak taka forma współpracy gwarantuje nam najlepszą możliwą obsługę w konkretnym zakresie, jako że zapewnia dostęp do najlepszych ekspertów z danej dziedziny. Zlecić podwykonawcy można między innymi obsługę informatyczną, usługi marketingowe czy procesy logistyczne. Bardzo popularne jest też delegowanie obsługi księgowej – nazywa się to accounting outsourcing. Więcej informacji o delegowaniu obsługi księgowej, nazywanej accounting outsourcing, znajdą Państwo w dalszej części artykułu.

Na czym konkretnie polega accounting outsourcing?

Zakres obowiązków podwykonawcy zajmującego się obsługą księgową w firmie obejmuje głównie:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • prowadzenie kalkulacji podatkowych,
  • dokonywanie rozliczeń z urzędami skarbowymi,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • obsługę systemu wynagrodzeń oraz innych świadczeń pracowniczych,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych.

Oczywiście zleceniodawca może – w zależności od potrzeb – zdecydować się na całościowy accounting outsourcing, w którego zakres będą chodzić wszystkie powyższe usługi, lub częściowy, na który złoży się tylko kilka z nich.

Czy accounting outsourcing to rozwiązanie dla każdego?

Accounting outsourcing to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej firmie. Zlecenie stałej obsługi księgowej przez BPION wyspecjalizowanemu w tym zakresie podwykonawcy będzie stanowić duże odciążenie zarówno w przypadku  małej, lokalnej  spółki, jak i międzynarodowej korporacji. Dzięki temu zabiegowi firma zyska eksperckie wsparcie w zakresie zarządzania księgowością, jednocześnie optymalizując koszty z tym związane, a także będzie miała możliwość skupienia się wyłącznie na swoich celach strategicznych i realizacji misji. Warto rozważyć inwestycję w accounting outsourcing – to doskonały model finansowy, który podniesie wydajność Twojej firmy i tym samym pomoże jej odnieść sukces na rynku. Rekomendujemy wybór doświadczonej firmy w Accounting Outsourcing jak BPION, która zadba o Państwa firmą. Na stronie internetowej BPION znajdą Państwo więcej informacji o usługach. Zachęcamy w wolnej chwili do przeanalizowania zawartości blogu BPION, gdzie znajduję się bardzo dużo wiedzy branżowej.

Powiązane artykuły

KRD raport – Firmy outsourcingowe – zawsze do usług i z długami

teoriabiznesu.pl

Na czym polega accounting outsourcing?

teoriabiznesu.pl

Informatyka dla firm – dostępna również jako outsourcing

teoriabiznesu.pl