Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Technologie

AUTOMADE usuwa barierę wejścia w robotyzację procesów biurowych dla firm z sektora MŚP

automade grafika

Nowe narzędzie do automatyzacji zadań wykonywanych przez pracowników na komputerach jest już dostępne. Roboty AUTOMADE – wspierające użytkowników w powtarzalnych zadaniach – to oszczędność czasu i pieniędzy.

 Dzięki AUTOMADE powtarzalne operacje wykonywane w działach obsługi klienta, księgowości, kadrach, sprzedaży, IT i innych, które musiały być dotychczas wykonywane ręcznie przez pracowników, mogą być teraz realizowane za pomocą robota software’owego. Robot AUTOMADE to intuicyjna aplikacja z obszaru Personal Desktop Automation, która pozwala samodzielnie tworzyć i uruchamiać automatyzacje, tak aby wesprzeć lub całkowicie zastąpić człowieka przy częstych, powtarzalnych działaniach. Pracownicy mogą skoncentrować się teraz na pracy merytorycznej, a przenoszenie i łączenie danych w odrębnych systemach, tworzenie i wysyłanie ofert, zaświadczeń czy raportów, przekazują do wykonania swojemu elektronicznemu osobistemu asystentowi.

Przygotowane przez AUTOMADE rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw zdecydowanie obniża barierę wejścia w automatyzację. Zarówno łatwość użycia robotów (bez wiedzy informatycznej), jak i dostępność cenowa rozwiązania (jako równowartość kilku procent miesięcznej pensji pracownika) sprawiają, że klienci MŚP mogą od teraz samodzielnie bądź ze wsparciem zespołu AUTOMADE, automatyzować swoją codzienną pracę. Producent robota wychodzi z założenia, że ten proces musi być jak najbardziej prosty i przyjazny dla każdego użytkownika, niezależnie od jego umiejętności technicznych.

– Współczesny sposób pracy i ilość wykonywanych zadań powoduje, że jesteśmy nadmiernie obciążeni. Nierzadko wykonujemy olbrzymią liczbę czynności powtarzalnych, monotonnych, przez co obok frustracji narasta także poczucie, że nie rozwijamy się jako pracownicy – komentuje Michał Wolszlegier, prezes Extreme Robotics, właściciela marki AUTOMADE. – Dlatego stworzyliśmy intuicyjne narzędzie, które pozwoli wykonywać te wszystkie zadania za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszki.

Pojawienie się w ostatnich latach nowej technologii, jaką są roboty software’owe, otworzyło zupełnie nowe możliwości wykorzystania automatyzacji w pracy biurowej. Robotyzacja przestała kojarzyć się wyłącznie z fabrykami lub humanoidalnymi maszynami i coraz szybciej wkracza do codziennego życia. Jest to przyjazne oprogramowanie, które odciąża człowieka w wykonywaniu powtarzalnych zadań realizowanych na komputerze i wspiera organizację w szybkiej realizacji celów biznesowych, generując znaczne oszczędności czasu oraz pieniędzy.

– To olbrzymi krok w dziedzinie powszechnego dostępu do korzyści z automatyzacji. Robot AUTOMADE jest prosty i intuicyjny w codziennym użyciu, a przy tym jego koszty, zarówno wdrożenia, jak i eksploatacji, są zdecydowanie niższe niż w przypadku dużych i skomplikowanych systemów. Tutaj wystarczy jeden komputer z systemem Windows i dostęp do łącza internetowego – tłumaczy prezes Wolszlegier.

 Oznacza to, że każdy pracownik firmy będzie mógł pobrać robota na swój komputer i korzystać z pełnego spektrum możliwości jakie oferuje automatyzacja. Uzyska również dostęp do zestawu gotowych procesów nazywanych makrami, które działają już od momentu zainstalowania robota. Wystarczy wejść na stronę www.automade.com i pobrać dedykowane oprogramowanie i od razu zacząć korzystać z dobrodziejstw automatyzacji. Przy stosunkowo prostych zadaniach użytkownik nagrywa daną czynność, a następnie robot powtarza ją setki razy. Jeżeli chodzi o bardziej rozbudowane procesy to zawsze można liczyć na analityków AUTOMADE, którzy pomogą skonfigurować określony proces.

– Jako firma odpowiedzialna za naszych Klientów będziemy dla nich wsparciem w procesie użytkowania i budowania nowych makr. Wyznajemy zasadę, że już krótka burza mózgów z pracownikami biznesowymi Klienta generuje długą listę zadań nadających si do robotyzacji. W niektórych przypadkach może to być blisko 80-90% danego procesu, a każde zautomatyzowane zadanie to oszczędność nawet kilkudziesięciu godzin pracy w miesiącu. W ramach subskrypcji robota użytkownik otrzymuje dodatkowo zestaw webinarów, filmów instruktażowych oraz codzienną opiekę naszego Działu Wdrożeń – zakończył prezes Wolszlegier.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Forrester Reaserch, do końca 2021 roku 1 na 4 pracowników będzie wspieranych przez nowoczesne formy automatyzacji. Misją AUTOMADE jest propagowanie i rozwój robotyzacji w naszym kraju, tak aby dobrodziejstwa z niej płynące dostępne były nie tylko dla największych korporacji, ale także dla szerokiego grona firm MŚP, które są fundamentem polskiej gospodarki.

O firmie Automade

 Jesteśmy zespołem ekspertów specjalizującym się w obszarze automatyzacji. Naszą pasją jest Personal Desktop Automation, która łączy RPA (Robotic Process Automation) i RDA (Robotic Desktop Automation) w łatwego w obsłudze elektronicznego osobistego asystenta. Stworzyliśmy unikalne rozwiązanie robotyczne, umożliwiające automatyzację procesów biznesowych w każdej firmie: od korporacji, poprzez średnie firmy, aż po małe organizacje. Dostarczamy naszym Klientom roboty software’owe, które pomagają zautomatyzować powtarzalne zadania biurowe.

Oferujemy kompleksową usługę wprowadzenia automatyzacji – analizujemy procesy, wskazujemy te, które warto zrobotyzować, wdrażamy Roboty AUTOMADE, szkolimy pracowników organizacji – tak, aby samodzielnie potrafili automatyzować kolejne procesy i generować oszczędności. Tworzymy nową falę robotyzacji z wykorzystaniem unikalnego podejścia do Personal Desktop Automation. Prostota nagrywania AUTOMADE, w tym łatwość tworzenia i współdzielenia automatyzacji, przenosi robotyzację na zupełnie nowy poziom dostępności dla organizacji i pracowników. Więcej informacji na stronie www.automade.com.