Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Firma Reklama

Bezpłatne konto firmowe w Santander i mBanku

konto firmowe

Dlaczego warto posiadać konto firmowe? Głównie po to, aby oddzielić pieniądze firmowe od tych prywatnych. Taki podział pozwoli przedsiębiorcy sprawniej kontrolować budżet. Założenie konta firmowego jest bardzo proste, nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Na rynku jest szeroki wybór ofert, ale który bank wybrać?

Konto firmowe w banku Santander

Santander bank

Na pewno ważnym kryterium są opłaty związane z posiadaniem konta. Pod tym względem Bank Santander jest doskonałym  rozwiązaniem dla rozwijającej się działalności, ponieważ prowadzenie konta jest darmowe, w tym też prowadzenie dodatkowego konta walutowego. Ponadto nie płaci się za przelewy do ZUS-u i US-u oraz za pierwsze 15 przelewów internetowych w miesiącu w systemie ELIXIR. Bank Santander oferuje nie tylko korzyści finansowe, ale daje również możliwość pozyskiwania środków potrzebnych do prowadzenia firmy, dzięki korzystnym kredytom i leasingom. Zapewnia dostęp do informacji o wymianie handlowej ze 185 krajami, dostęp do raportów, ofert i przetargów dzięki Santander Trade. Wystarczy wybrać kartę do konta firmowego – Mastercard Business Debit lub Visa Business Electron i korzystać z darmowych wpłat do wpłatomatów i wypłat do bankomatów. Jedyne wymagane dokumenty dla jednoosobowej działalności gospodarczej to dowód osobisty. Następnie wystarczy wypełnić formularz online, wybrać metodę autoryzacji i zacząć korzystać z konta. W przypadku innej działalności gospodarczej wymagany jest dowód osobisty, umowa spółki lub inny dokument, który potwierdzi formę prowadzonej działalności oraz wpis CEiDG lub KRS. Co więcej? Bank Santander oferuje dostęp do finansów i faktur w jednym miejscu, poprzez skorzystanie z księgowości on-line, dzięki czemu przedsiębiorca zyskuje czas na prowadzenie działalności.

Zobacz także film: Konto jakie chcę w Banku Santander

Bezpłatne konto firmowe w mBanku

mbank

Innym bankiem z gwarancją ceny jest mBank, w którym za założenie konta i jego prowadzenie nie zapłacisz nic przez 24 miesiące! Obejmuje to internetowe przelewy w PLN, internetowe przelewy w EUR do krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii, korzystanie z bankomatów, wpłatomatów oraz z karty debetowej. Od 1.02.2021 r. do 31.03.2021 r. trwa promocja. Wystarczy złożyć wniosek internetowy, w czasie trwania promocji o otwarcie konta oraz zawrzeć umowę o prowadzenie rachunku bieżącego. Dzięki czemu, zyskuje się prowadzenie rachunku za 0 zł, nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN i EUR, bezpłatne korzystanie z pierwszej karty debetowej wydanej do rachunku, 0 zł prowizji za wpłaty i wypłaty. Dodatkowo do rachunku bieżącego objętego promocją, można otworzyć rachunek pomocniczy mBank, ale to nie koniec promocji! Od 1.02.2021 r. do 30.04.2021 r. trwa promocja ,,paynow za 0 zł na 3 miesiące”. Po spełnieniu odpowiednich warunków uczestnik promocji uzyskuje promocyjne warunki cenowe na 3 miesiące. Po zakończeniu okresu przedstawionych promocji opłaty będą pobierane zgodnie  z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. Bank oferuje również po uprzednim określeniu pozytywnej zdolności kredytowej- otrzymanie kredytu dla firm, a po pozytywnym określeniu zdolności leasingowej- otrzymanie leasingu.

Założenie konta firmowego pozwoli sprawniej zarządzać finansami, przy czym może też przynieść wiele dodatkowych korzyści. Pozwala oddzielić budżet domowy od firmowych finansów, co pozwala utrzymać porządek. Daje możliwość korzystania z udogodnień, takich jak korzystanie z księgowości zintegrowanej z kontem, bezpłatne przelewy i wiele innych.

Opracowała: Oliwia Kondradzka

Powiązane artykuły

mBank i PKO Bank Polski z przerwą techniczną

teoriabiznesu.pl

mBank zapowiada przerwę techniczną

teoriabiznesu.pl

Przerwa techniczna w Santander banku przedłuża się

teoriabiznesu.pl