Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Biura serwisowane i wirtualne – alternatywa w biznesie

Biura serwisowane i wirtualne

Prowadzenie biznesu to niechybne konieczność posiadania miejsca, w którym możemy pracować, a w przypadku zatrudniania osób ten wymóg staje się jeszcze ważniejszy.

Oczywiście w dobie pracy online wiele rzeczy można obejść i uprościć, ale w większości przypadków konieczne będzie prędzej czy później zatrudnienie zespołu osób i zapewnienie im oraz sobie odpowiedniego miejsca do codziennej, wytężonej pracy. Wynajęcie biura bywa jednak bardzo kosztowne i w przypadku młodych, rozwijających się dopiero firm często jest to po prostu nieopłacalne. Na szczęście są na to sprytne sposoby.

Wirtualne biuro – maksimum korzyści, minimum kosztów

Najważniejszą korzyścią z posiadania biura wirtualnego lub też serwisowanego jest przede wszystkim oszczędność. Nie będziemy bowiem musieli opłacać zazwyczaj horrendalnego czynszu za miesiąc, a nasza opłata zdecydowanie się pomniejszy. Jednocześnie będziemy mogli cieszyć się wieloma klasycznymi korzyściami posiadania biura w atrakcyjnej lokalizacji. To w wielu branżach ma kluczowe znaczenie dla zainteresowania się naszą firmą. Wirtualne biura w Warszawie mieszczą się przy najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, rozpoznawalnych przez klientów nie tylko z Warszawy, ale również z całego kraju.

Biura na godziny – kontroluj swoje wydatki

Gdy potrzebujemy jednak od czasu do czasu skorzystać z przestrzeni biurowej w tradycyjny sposób, nic nie stoi na przeszkodzie, by móc wykorzystać wynajmowane przez nas biuro wirtualne. Zwykle w pakiecie możemy również dostać jakąś ilość godzin, które możemy spędzić w biurowej przestrzeni lub też możliwość podnajęcia biura na godziny zawsze, kiedy tego potrzebujemy. To rozwiązanie niezwykle wygodne i korzystnej dla początkujących przedsiębiorców, a także w niektórych branżach niezależnie od etapu rozwoju. Zwykle bowiem efektywnie nie wykorzystujemy całego czasu w naszym biurze, a więc takie podejście pozwoli nam znacząco zredukować koszty.

Dla kogo biura wirtualne i serwisowane?

Biura serwisowane są dedykowane przede wszystkim młodym i rozwijającym się dopiero firmom. To doskonała kontrola kosztów, znacznie bardziej elastyczne i wygodne umowy, a także zwykle gotowe, urządzone i przystosowane do naszego rodzaju pracy biura, które świetnie się sprawdzają w wielu branżach. Nie musisz martwić się sprzątaniem i wyposażeniem. O wszystko dbają zarządzający takim biurem, a ty skupiasz się jedynie na wykonywaniu w nim swojej pracy. Zazwyczaj na uwagę zasługuje również bardzo szeroki i bogaty pakiet usług dodatkowych, z których możemy skorzystać.