Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Płaszcze męskie na biznesowe spotkania – jakie wybrać?

Jesienią i zimą nosimy płaszcze, ale różniące się między sobą długością i fasonem. Pojawia się zatem pytanie, czy każdy będzie nadawał się na spotkanie biznesowe? Sprawdźmy, co możemy nosić.

Elegancki mężczyzna powinien posiadać w swojej garderobie przynajmniej jeden płaszcz, a najlepiej dwa – jeden na cieplejsze dni, a drugi na mrozy. Zastanówmy się, które modele są najbardziej szykowne i sprawdzą się podczas formalnych wyjść.

Stawiaj na ponadczasowe fasony

Moda co roku trochę się zmienia, także ta związana z płaszczami. Być może kusi nas odświeżenie wizerunku, ale w przypadku płaszczy na biznesowe spotkania zachowajmy ostrożność. Najbezpieczniejsze są modele klasyczne i ponadczasowe. Są modne zawsze, sprawdzą się też te w nieco odświeżonej wersji, ale nigdy nie kupujmy czegoś, co prawdopodobnie będzie modne tylko w jednym sezonie. Dzięki temu, że postawimy na klasykę, za jakiś czas w dalszym ciągu będziemy wyglądać szykownie.

Liczy się jakość

Na spotkania biznesowe chodzimy w dobrze skrojonym garniturze. Musi podkreślać nasz styl i profesjonalizm. Nie inaczej podchodzimy podczas wyboru płaszcza. Powinien ładnie układać się na sylwetce i współgrać z garniturem. Bardzo istotna jest jego jakość. Jeszcze przed zakupem musimy bacznie przyglądać się składowi. Jeśli kupimy model tani i z przewagą sztucznych włókien, to z czasem przestanie dobrze się prezentować i będzie nam w nim zimno. Wybierając płaszcz, koncentrujmy się na renomowanych markach, które od lat są znane ze swojej jakości, oferują płaszcze z czystej wełny, albo z wełny z dodatkiem kaszmiru. Szukając czegoś eleganckiego, co przez lata będzie wyglądać doskonale, weźmy pod uwagę na przykład płaszcze męskie Lancerto.

Fasony najlepsze do garnituru

Kiedy będziemy przeglądać tradycyjne płaszcze, szczególną uwagę poświęćmy dyplomatce. To zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o wyjścia wymagające elegantszego stroju. Z reguły sięga przed kolano i w większości przypadków płaszcze te są jednorzędowe. Ma lekkie rozcięcie z tyłu i rewersowy kołnierz.

Innym krojem, który możemy wziąć pod uwagę jest bosmanka. Taki model będzie dobrą propozycją, jeśli mamy szczupłą budowę ciała. Bosmanka jest płaszczem dwurzędowym i dopasowanym, długością sięga uda i ma otwarte klapy.

Jeżeli nosimy garnitur miejski, możemy do niego dopasować płaszcz ulsterski. Ma dwa rzędy guzików, sztormowy kołnierz i szerokie klapy. W przypadku, gdy szukamy czegoś cieńszego, możemy spojrzeć na płaszcz polo. Dawniej noszono go jedynie do stylizacji casualowych, teraz dopuszcza się ubieranie do niektórych zestawień biznesowych, pod warunkiem, że nie jest wymagany bardzo sztywny dress code. Wybierając krój płaszcza, patrzmy również na naszą sylwetkę – szczupli mężczyźni dobrze wyglądają w płaszczach dopasowanych. Panowie mający nieco bardziej obfite kształty powinni stawiać na luźne modele.

Kolorystyka

Podczas wyboru płaszcza nie możemy zapominać także o kolorystyce. Podobnie jak będziemy szukać uniwersalnych krojów, tak skupmy się na neutralnych i ponadczasowych barwach. Sprawdzi się płaszcz czarny, granatowy, ale możemy rozważyć zakup płaszcza w kolorze szarym albo beżowym.