Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czym jest rollup reklamowy i gdzie się go wykorzystuje? 

czym jest rollup reklamowy

Obecnie istnieje niemal niezliczona liczba form reklamy. Marketing opiera się na reklamie medialnej i fizycznej. Do tej drugiej kategorii zaliczają się rollupy reklamowe. Czym one tak naprawdę są i do czego służą? Sprawdzamy!

Czym jest rollup reklamowy?

Od lat rollup reklamowy jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem w zakresie reklamy i nie tylko. Jednak czym on tak właściwie jest? Według definicji jest to nośnik reklamy, cechujący się bardzo prostą budową. Klasyczny rollup to stojąca konstrukcja, składająca się z listwy i wysięgnika. Znajduje się na niej plansza, prezentująca reklamę. Ważnym elementem każdego rollupa jest kaseta. Umożliwia ona zwinięcie planszy. Wykonuje się tę czynność bardzo prosto, dzięki czemu mowa o mobilnym narzędziu reklamy. W dowolnej chwili można zwinąć kasetę, złożyć konstrukcję i przetransportować ją w dowolne miejsce. Wykonany z odpowiednich materiałów, rollup jest lekki, przez co bez trudu można go przenieść.

Do czego służy rollup?

Powszechnie uznaje się rollup za narzędzie do prezentacji reklam. Jednak o jakich reklamach mowa, kiedy się go stosuje i jakie jeszcze zastosowania znajduje?

Ze względu na mobilność i stosunkowo niewielkie wymiary, rollup można stosować w wielu miejscach. Wykorzystują go rozmaite firmy do prezentacji reklam swoich usług i produktów. Często można je spotkać choćby w galeriach handlowych. W tego typu miejscach rollupy reklamowe wykorzystują przede wszystkim firmy, które są obecne w danej galerii. Za sprawą rollupa osoba odwiedzająca daną galerię dowiaduje się o istnieniu firmy, a często również o jej ofercie. Na rollupie zwykle umieszcza się też informację o lokalizacji siedziby danej firmy. Chodzi tutaj głównie o wskazanie piętra galerii, na którym można skorzystać z usług.

rollup

Ponadto rollup reklamowy to narzędzie bardzo często wykorzystywane w przestrzeni otwartej. Można ustawić go nie tylko w pomieszczeniu, ale też na zewnątrz. Rollupy pojawiają się przed sklepami czy zakładami usługowymi. Służą do prezentacji lokali i oferty, zatem funkcja jest w tym przypadku w zasadzie taka sama jak przy ekspozycji reklamy w galerii handlowej. Rollupy spotyka się również w siedzibach wielu firm, na przykład w bankach czy innych miejscach, odwiedzanych przez klientów celu skorzystania z usług. W takich okolicznościach na planszach prezentuje się zwykle aktualne promocje i ciekawe oferty danej firmy. Wszystko po to, aby już na wejściu zachęcić klienta do skorzystania z promocji.

Na rollupy niemal na każdym kroku trafiamy też na rozmaitych targach i konferencjach. Dlaczego właśnie tam korzysta się z rollupów? Otóż są to jedne z nielicznych nośników reklamowych, które sprawdzają się na targach. Wynika to ze stosunkowo małej przestrzeni i braku możliwości zastosowania na przykład dużych banerów. Jednocześnie każdy, kto dysponuje swoim stoiskiem na targach, chce je jakoś wypromować. Na konferencjach rollupy służą prezentacji sponsorów lub planu prelekcji.

Jak widzisz, rollup reklamowy znajduje wiele zastosowań. Niezależnie od tego, gdzie i kiedy jest wykorzystywany, warto zainwestować w nośnik wysokiej jakości.