Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czym jest Salesforce i czy warto z niego korzystać?

salesforce

Dobre relacje z klientami oraz zarządzanie nimi to jeden z wielu kluczy do sukcesu w biznesie i e commerce. Czy Salesforce pomoże nam lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami w tym zakresie?

1. Czym jest Salesforce?
2. Customer success platform – czy warto inwestować w CRM?
3. Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie narzędzi Salesforce?

Czym jest Salesforce?

Istnieje wiele sposobów na zarządzanie relacjami z naszymi klientami. Co do zasady jednak powinno nam zależeć na tym, aby były one trwałe i pewne, a wszelkie potrzeby naszych odbiorców powinny być realizowane możliwie jak najsprawniej. Dzięki temu możemy zbudować solidną bazę ludzi, którzy ufają naszej marce i chętnie będą powracać do niej w przyszłości. Salesforce jest jednym z najlepszych i najbardziej rozbudowanych systemów CRM, które pozwalają nam na osiągnięcie tego celu. Dzięki precyzyjnej organizacji pracy, przedłożeniu dobra klienta nad wszystko inne oraz nowoczesnym technologiom możemy prowadzić nasze przedsiębiorstwo jeszcze sprawniej i skuteczniej – zarówno z naszego, jak i konsumenckiego punktu widzenia.

Customer success platform – czy warto inwestować w CRM?

Salesforce service to narzędzie typu CRM (ang. customer relationship management). Oprogramowanie oferuje nam wiele możliwości, jak wiele dodatkowych dedykowanych aplikacji do pobrania, sales cloud, marketing cloud oraz pełną dowolność w zakresie tworzenia i egzekwowania naszych własnych procedur dla kontaktów z kontrahentami. Dzięki temu Salesforce pozwala na pełne panowanie nad tym, jak dokładnie wyglądają nasze relacje z klientami, jak szybko reagujemy na ich potrzeby, a także jak się z nimi komunikujemy oraz rozwiązujemy ewentualne problemy. Ponieważ jest to jeden z najnowocześniejszych systemów tego typu na świecie, wybierając go mamy pewność najnowocześniejszych rozwiązań, wsparcia oraz praktyk biznesowych, które pozwolą nam się rozwinąć.

Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie narzędzi Salesforce?

Wybierając platformę Salesforce otwieramy przed sobą wiele możliwości. Z jednej strony możemy korzystać z tego narzędzia w podstawowy sposób i z jego pomocą organizować i standaryzować nasze procesy biznesowe, a z drugiej możemy też wyjść dalej i – przy wsparciu dobrego developera – dopasować je do naszych własnych, indywidualnych potrzeb. Co więcej, Salesforce pozwala na korzystanie z aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, o ile tylko posiadamy ze sobą odpowiedni sprzęt. Jest to bardzo duże ułatwienie szczególnie dla przedsiębiorców, których częścią relacji z klientami są wizyty w ich domach, biurach czy też w terenie.