Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Delegowanie zadań: Jak skrócić czas pracy i osiągnąć sukces?

Grafika Assistly

Delegowanie zadań jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie powinien posiadać lider. W toku kariery każdego przedsiębiorcy czy managera na pewnym etapie okazuje się, że doba ma za mało godzin. Delegowanie zadań staje się w tym momencie koniecznością. Jak pozbyć się nadmiaru obowiązków, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju firmy? Od czego zacząć? Przekonaj się!

Zastanów się co możesz oddelegować

Na samym początku zastanów się, które obszary swojej działalności możesz oddać pracownikom. Wypisz listę rzeczy, których nie chcesz lub nie możesz robić, ponieważ zajmują Ci zbyt wiele czasu i uwagi. Skup się tylko na zajęciu się dużymi projektami lub czynnościami, których naprawdę nikt nie jest w stanie za Ciebie wykonać.

Manager, któremu obce jest delegowanie zadań, nigdy nie będzie się wyrabiał z nawałem pracy, a jego motywacja zacznie maleć z dnia na dzień. W taki sposób wypala się większość „samodzielnych” przedsiębiorców. Z tego powodu nie warto, jest brać każdego zadania na siebie, jeżeli z minimum takim samym powodzeniem może wykonać je ktoś inny.

Silni lederzy = więcej delegowania

W wyniku badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside oraz Uniwerystecie George’a Washingtona stwierdzono, że liderzy, którzy są pewni siebie i swojej pozycji w firmie dużo chętniej delegują zadania i dzielą się decyzyjnością ze swoimi pracownikami. Oddawanie części projektów innym osobom wpływa też pozytywnie na samego managera, ponieważ ten ma więcej przestrzeni na sprawy większej wagi i ciągnie firmę po przodu.

Zdalne asystentki

W erze cyfrowej, gdy praca zdalna stała się normą, wirtualne asystentki takie jak w Assistly, stają się nieocenionym wsparciem dla przedsiębiorców. Codzienne obowiązki w firmie, chociaż konieczne potrafią być naprawdę uciążliwe dla wielu osób. Wirtualne asystentki odciążą Cię od tych zadań, które możesz delegować. Misją Assistly jest nie tylko zaoferowanie efektywnych usług, ale przede wszystkim przywrócenie radości z pracy i życia. To wsparcie dla tych, którzy nie potrzebują pracownika na etat, ale czują, że praca pochłania ich całkowicie.

To usługi o naprawdę szerokim zakresie. Assistly posiada specjalistki z zakresu prac administracyjnych, okołomarketingowych czy okołosprzedażowych. Zdalna asystentka może też zorganizować wydarzenie, zająć się researchem danych, usługami concierge i wiele więcej! Dzięki wsparciu wirtualnej asystentki możesz odzyskać od 10h tygodniowo i zaoszczędzić do 78 000 zł rocznie w porównaniu z pracownikiem etatowym!

Sprawdź jakie zadania może wykonać dla Ciebie Wirtualna Asystentka. Kliknij w poniższy link: