Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Marzysz o własnej firmie? Zobacz, dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym

biuro rachunkowe

Własna firma to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, ile nowych obowiązków będzie spoczywać na ich barkach w związku z pracą na własny rachunek. Czy wiesz, jakie zalety wiążą się z wejściem we współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym? Jeśli nie, poniższy tekst przybliży Ci najistotniejsze kwestie. Zaczynamy!

Po pierwsze: większe skupienie na własnym biznesie

Biuro rachunkowe Poznań, a konkretniej pracujący w nim specjaliści, pozwolą Ci skupić się na tym, co stanowi rdzeń Twojego biznesu. Poświęcić pełnię energii na tym, na czym znasz się najlepiej. Przez większą część dnia będziesz mógł skoncentrować się na opracowywaniu strategii biznesowych, tworzeniu produktu, opracowywaniu szaty graficznej dla sklepu, poszukiwaniu dostawców i wszystkich tych procesach, które w efekcie będą źródłem Twojego dochodu. Wszystkie pozostałe kwestie związane z podatkami i rachunkowością wykona za Ciebie powołany do tego specjalista.

Po drugie: oszczędność czasu

Firma może pochłaniać ogromne zasoby czasowe, nie tylko te rzeczywiście poświęcone na pracę, ale też na życie rodzinne, pasje czy odpoczynek. Na dłuższą metę trudno tak żyć. Jakby tego było mało, z każdym rokiem podatkowym zmieniają się przepisy, pojawiają nowe ustawy i dochodzi więcej obowiązków, które ostatecznie będą spoczywać na barkach przedsiębiorcy. To z kolei może doprowadzić, że na prowadzenie biznesu i realne zajmowanie się działaniami oscylującymi wokół niego pozostanie Ci zdecydowanie zbyt mało czasu. Dlatego też tak istotne jest wejście we współpracę z biurem rachunkowym, które odciąży Cię w większości obowiązków.

Po trzecie: pewność dokonania prawidłowych rozliczeń

Jeśli nie chcesz mieć na głowie konieczności prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, wypełniania JPK_VAT, wyliczania kwot podatku dochodowego, składek ZUS czy podatku VAT, zatrudnij biuro rachunkowe. To na barkach specjalistów będzie spoczywać obowiązek comiesięcznego sporządzenia niezbędnych rozliczeń. Polegając na dobrym księgowym masz pewność, że wszystkie obliczenia są dokonane prawidłowo.

Na co zwracać uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Przy wyborze biura rachunkowego zdecydowanie warto kierować się dobrymi opiniami w sieci. Tego typu rekomendacje budzą zaufanie, podobnie zresztą jak wypowiedzi znajomych prowadzących swoje firmy. Nie bez znaczenia jest też system teleinformatyczny udostępniony przez dane biuro rachunkowe, dzięki któremu wymiana wszelkich dokumentów i faktur będzie odbywać się szybko i bezproblemowo. Warto również sprawdzić, czy dany podmiot ma wykupione ubezpieczenie OC od ewentualnych szkód wyrządzonych względem swoich klientów. Polskie prawo nakłada na każde biuro rachunkowe obowiązek wykupienia takiej ochrony.

Podsumowując, skorzystanie z fachowej pomocy księgowego lub zespołu księgowych wpłynie pozytywnie na rozwój Twojej firmy. Dzięki nim będziesz miał sporo czasu na skupienie się na tym, co w Twoim biznesie jest najistotniejsze i przynosi Ci pieniądze.