Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Dodatkowe bonusy dla pracowników – zajęcia rozwijające pasje

Dodatkowe bonusy dla pracowników - zajęcia rozwijające pasje (1)-min

Czy wiesz, że do firm, które stwarzają pracownikom doskonałe warunki zatrudnienia i oferują nie tylko odpowiednie wynagrodzenie, ale również dodatkowe bonusy, zgłasza się nawet kilka razy więcej potencjalnych kandydatów na dane stanowisko, niż do tych, które nie dbają o motywację personelu? Dzisiaj samo wynagrodzenie finansowe za realizację zawodowych obowiązków nie jest wystarczające- znaczenie mają czynniki, które budują lojalność, zaangażowanie i efektywność pracy. Coraz więcej firm stawia również na relacje w zespole, oferując pracownikom wyjazdy, spotkania czy warsztaty integracyjne. Poznaj szczegóły.

Inwestowanie w potencjał pracownika

Okazuje się, że współczesny system zarządzania pracownikami, zakłada uwzględnianie ich potrzeb, które wynikają nie tylko z formy wykonywanych obowiązków zawodowych, ale są istotne dla ogólnego samopoczucia zatrudnionych. Co ciekawe, jedną z najczęściej stosowanych metod wpływania na zaangażowanie oraz motywację pracowników, jest inwestowanie nie tylko w ich kompetencje i kwalifikacje zawodowe, ale również w budowanie doskonałych relacji. Już dawno potwierdzono, że pracownik, który jest zadowolony z warunków pracy, kontaktów ze współpracownikami, atmosfery w czasie wykonywania zawodowych obowiązków, osiąga znacznie lepsze efekty. Nie ma wątpliwości, że pracodawca powinien stawiać nie tylko na dobre warunki zatrudnienia, ale musi także dbać o pracowników poza biurem. Świetnym pomysłem jest zapewnienie cyklicznych rozrywek, które nierzadko mogą okazać się życiową pasją.

 Kreatywne warsztaty dla firm

O ile wyjście do restauracji, firmowy bankiet albo vouchery do kina, są już standardem i tak naprawdę we współczesnych, nowoczesnych firmach nie robią już na pracownikach wrażenia, o tyle pracodawca ma do wyboru mnogość innych możliwości spędzania wspólnego czasu osób zatrudnionych również poza biurem. Rozrywką, która na pewno zostanie doceniona, jest udział pracowników w zajęciach kreatywnych różnego rodzaju. Warsztaty stolarskie, kaligraficzne, ceramiczne, z robienia naturalnych kosmetyków czy warsztaty tkackie, mogą być nie tylko świetnym sposobem na integrację w strukturach firmy, ale również relaks, zapomnienie o stresie i codziennych zmartwieniach. To czas, podczas którego funduje się zwrócenie uwagi na indywidualne potrzeby każdej jednostki, nawet jeśli zajęcia odbywają się w grupach.

Jakie zalety wykazują różnego rodzaju warsztaty dla firm? Przede wszystkim są nowatorską formą spędzania wspólnego czasu i budowania pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami. Zajęcia mogą dostarczać ogromną dawkę wyśmienitej zabawy, odprężają, ale zawsze pozwalają też zdobyć konkretne umiejętności.

Dlaczego warto stawiać właśnie na taki rodzaj integracji pracowników? Chociaż warsztaty kreatywne różnego typu cieszą się coraz większą popularnością, to wciąż tylko nieliczni znajdują na nie czas. Życie w ciągłym pośpiechu i ogrom obowiązków nie tylko zawodowych, ale również tych prywatnych sprawia, że niejeden zatrudniony zupełnie nie myśli o swoich potrzebach, zainteresowaniach czy możliwości spędzania wolnego czasu w pożytecznym wydaniu.