Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Franczyza edukacyjna: dlaczego warto wybrać ten model prowadzenia szkoły językowej?

franczyza edukacyjna

Dlaczego franczyza edukacyjna to dobry pomysł? Bo jest to tańsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze rozwiązanie! W tym artykule omówimy wszystkie plusy tego modelu i spróbujemy przekonać Cię do wybrania właśnie franczyzy. Zapraszamy do lektury!

Franczyza szkoły języka angielskiego: 5 powodów, dlaczego warto

Na początek porozmawiajmy o plusach franczyzy edukacyjnej, czyli w gruncie rzeczy powodach, dla których warto zdecydować się na ten model. Jest ich kilka, a niektóre zależą w dużej mierze od samej sieci, z którą zaczniesz współpracę. Dlatego zerknij nie tylko na poniższą listę, ale również na opisy, które towarzyszą każdemu z plusów.

  • Niższe koszty. Franczyza edukacyjna jest zazwyczaj tańsza niż prowadzenie kompletnie samodzielnego biznesu. Nie musisz inwestować dużych środków na początek, a same opłaty w trakcie prowadzenia szkoły językowej mogą być stosunkowo niskie – to jednak zależy od konkretnej sieci. Niektóre marki nie wymagają w ogóle opłaty wstępnej, u innych takie opłaty mogą być stosunkowo wysokie; jedne szkoły będą pobierały stałą opłatę franczyzową, inne procent z zysków Twojej szkoły. Wszystko zależy od tego, z kim podejmiesz współpracę.
  • Know-how i zaplecze. Szkolenia z prowadzenia biznesu, pomoc w sprawach administracyjnych, czy w przeszkoleniu lektorów – to wszystko zapewnia Ci franczyza edukacyjna. Jest to niezwykle pomocne, szczególnie jeżeli szkoła językowa będzie Twoim pierwszym biznesem – nie musisz się martwić o brak doświadczenia, gdyż pomagać Ci będzie zespół specjalistów.
  • Wymagania lokalowe. Decydując się na samodzielny biznes, musisz znaleźć odpowiedni lokal, wynająć go i opłacać, nawet jeżeli nie masz wielu chętnych na zajęcia. W przypadku franczyzy szkoły językowej sprawa jest prostsza – możesz, na przykład, nawiązać współpracę z lokalną szkołą podstawową, w czym pomoże Ci działanie pod znaną marką. Dzięki temu nie tylko nie musisz posiadać własnego lokalu, ale również możesz wynegocjować o wiele korzystniejsze warunki.
  • Rozwinięty marketing. Prowadząc samodzielny biznes, musisz być poniekąd omnibusem – zajmować się finansami, kadrami, marketingiem i samym prowadzeniem zajęć. W przypadku franczyzy odpada Ci znaczna część tych obowiązków, szczególnie jeżeli chodzi o promocję Twojej szkoły. Dużo działań jest bowiem prowadzonych centralnie, a nawet do tych lokalny otrzymasz projekty materiałów. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również będziesz mieć pewność, że korzystasz ze skutecznych strategii.
  • Marka. Czyż kupując napój gazowany, słuchawki, komputer czy pralkę, nie wybierasz zazwyczaj tych od producentów, których znasz? Tak samo jest ze szkołami językowymi. W ramach franczyzy edukacyjnej działasz pod szyldem znanej sieci, co samo w sobie przyciąga chętnych na zajęcia i zwiększa Twoje szanse na powodzenie.

Czy franczyza szkoły języka angielskiego dla dzieci to opcja tylko dla nauczycieli?

Wiedząc, jakie korzyści płyną z działania w ramach franczyzy szkoły języka angielskiego, możesz zastanawiać się, czy musisz być nauczycielem, aby zacząć działać w tym modelu. Spieszymy Ci z odpowiedzią: w większości szkół jest to rzeczywiście wymagane.

Taka konieczność wynika z tego, że na początku Twoja szkoła może (ale nie musi) mieć ograniczoną ilość chętnych na zajęcia, co za tym idzie, liczba grup będzie wystarczająca dla jednego lektora – najlepiej Ciebie. Ponadto, aby skutecznie zarządzać taką placówką, musisz mieć doświadczenie w nauczaniu; w przeciwnym razie, możesz mieć trudności ze zrozumieniem specyfiki szkoły językowej czy ewaluacją umiejętności lektorów. Nie oznacza to jednak, że musisz być po specjalizacji pedagogicznej – wystarczy, że posiadasz doskonałą znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie zebrane, np. poprzez prowadzenie korepetycji czy pracę w prywatnych szkołach językowych.

Franczyza edukacyjna to dobry wybór!

Wiesz już, czy możesz prowadzić szkołę języka angielskiego pod szyldem znanej marki i jakie korzyści z tego płyną – świetnie. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo – znajdź odpowiednią sieć szkół językowych i rozpocznij nowy rozdział pod tytułem: mój własny biznes!