Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Ile kosztuje szkoła policealna?

szkoła policealna

Największe szanse na rynku pracy mają osoby z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Tacy ludzie kształcą się m.in. w szkołach policealnych, które coraz częściej zastępują kosztowne studia. Na korzyść takich placówek przemawia fakt, że są dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. W szkole policealnej GoWork na wybranych kierunkach można kształcić się nawet zupełnie za darmo! Sprawdźmy, jakie są koszty takiej edukacji.

Koszty związane ze szkołą policealną

Prowadzenie szkół policealnych wiąże się z różnymi kosztami np. wynagrodzeniem dla kadry, czy wynajęciem i wyposażeniem odpowiednich pomieszczeń. W związku z tym kandydaci do nauki muszą liczyć się z opłaceniem wpisowego, czy comiesięcznego czesnego, aby pokryć wydatki związane z działaniem takiej placówki. Niekiedy kosztem jest również wydanie indeksu czy opłata za egzaminy.

Z drugiej strony istnieją również szkoły policealne, które są bezpłatne. Nie wpływa to w żadnej sposób na jakość kształcenia, a zależy głównie od konkretnie pozyskanych dotacji.

Co więcej, darmowe kierunki, takie jak w przypadku szkoły policealnej GoWork technik masażu z rehabilitacją (więcej informacji o tym kierunku można znaleźć tutaj: https://policealna.gowork.pl/masaz-z-rehabilitacja), są bardzo przyszłościowe. Mimo że w opcji bezpłatnej trzeba zwykle ponieść koszt zakupu materiałów do szkolenia (np. podkłady, ręczniki, kosmetyki), ukończenie takiego kursu wiąże się z uzyskaniem cennych kwalifikacji na rynku pracy i zdecydowanie zwiększa szanse na szybkie zatrudnienie w branży. Może być to klinika, placówki służby zdrowia, sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne i wypoczynkowe, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach czy klubach fitness.

Szkoła policealna GoWork – darmowe kierunki

W szkole policealnej GoWork oprócz tego, że nie płaci się wpisowego, można podjąć naukę również na kierunkach darmowych. Wbrew pozorom są to kursy bardzo praktyczne i odpowiadające potrzebom współczesnych pracodawców. Są to kierunki takie jak:

  • Masaż z rehabilitacją

  • Asystentka stomatologiczna z ortodoncją

  • Higienistka stomatologiczna z implantologią

  • Kosmetologia z liftingiem rzęs

  • Opiekun medyczny

  • Technik BHP

  • Technik administracji

  • Florysta

  • Podolog

Na pozostałych kierunkach Słuchacze ponoszą niskie koszty czesnego, a dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z różnych promocji. Przykładowo, gdy opłaca się czesne za cały semestr z góry osoby, które chcą się zapisać, otrzymują 5% zniżki. Innym razem przy zapisywaniu się na drugi kierunek, który jest płatny, można uzyskać zniżkę na jeden z nich (na ten z niższą ceną).

Szkoła policealna a kariera zawodowa

Coraz częściej wykształcenie wyższe nie jest punktem obowiązkowym w ogłoszeniach o pracę. Współcześnie liczy się wiedza i praktyka, a więc wszystko to, co można uzyskać podczas kształcenia w szkole policealnej. Co ważne, prowadzone w takiej placówce zajęcia dotyczą branż, w których rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na danych fachowców.

Osoby, które nie mają funduszy na drogie studia, a jednocześnie potrzebują stabilnego zatrudnienia, które pozwoli im swobodnie rozwijać karierę zawodową, powinny skorzystać z oferty szkoły policealnej GoWork, również w wersji darmowej. Niskim kosztem można bowiem zyskać cenne umiejętności, których czasami próżno szukać nawet u absolwentów wyższych uczelni.