Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak drukowanie na ścianie podkreśla wizerunek przestrzeni biznesowych?

braning przestrzeni biznesowej

Współczesne biura, dzięki metodzie druku na ścianie, mogą całkowicie zmienić przestrzeń, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter. Nowoczesna technologia druku ściennego sprawia, że jest to idealny wybór dla dowolnych pomieszczeń, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Na czym jednak polega drukowanie na ścianie i jakie niesie za sobą korzyści?

Drukowanie na ścianie

Drukowanie na ścianie to innowacyjny proces, który daje możliwość nanoszenia obrazu na dowolną powierzchnię pionową, bez względu na jej teksturę oraz bez żadnych ograniczeń szerokości.
Innowacyjna technika druku pozwala na pokrycie metalu, drewna, cegły, betonu, a nawet szkła. Dzięki wbudowanemu w drukarkę ścienną czujnikowi ultradźwiękowemu sprzęt może dostosować maszynę tak, aby odwzorowała bezbłędnie obraz. Nie ma ograniczeń co do wysokości czy szerokości. Dzięki nowoczesnej maszynie do druku ściennego UV można odwzorować każdą wizję czy grafikę. Wydrukiem można dodać charakteru i personalizacji każdej przestrzeni firmowej za pomocą zaprojektowanej grafiki. To innowacyjna metoda, która dynamicznie się rozwija, a coraz więcej firm decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Tapetowanie wymaga długich remontów, a naklejki idealnie równych powierzchni. Druk ścienny powstaje w kilka godzin bez zaburzenia funkcjonowania pracy biura.

druk na ścianie UV

Jak wygląda proces drukowania na ścianie?

W praktyce proces drukowania wygląda tak, że głowica nanosi tusz na ścianę albo na inną powierzchnię pionową pasek po pasku. Druk wykonywany jest za pomocą atramentu UV, a lampa UV na bieżąco utwardza tusz. Dzięki temu zabiegowi tusz jest w stanie utrzymać się na dowolnej powierzchni i nie musi schnąć.

Korzyści drukowania na ścianie

Istnieje wiele korzyści, które może dać drukowanie na ścianie. Należą do nich m.in.:

  • Szybki proces: Zadrukowanie 1 m² trwa zaledwie 40 minut.
  • Maksymalna personalizacja: Istnieje możliwość wydrukowania zdjęć w jakości fotograficznej, cytatów, ilustracji, obrazów lub rysunków.
  • Dowolność powierzchni: Obraz można nadrukować na dowolnej powierzchni pionowej bez względu na teksturę; drukarka pokryje metal, drewno, cegły, beton, a nawet szkło.
  • Odporność na zabrudzenia: Kiedy na nadruku pojawi się kurz, zabrudzenia albo krople wody, wystarczy lekko przetrzeć ścianę, a sam nadruk wygląda jak nowy.
  • Wysoka trwałość nadruku: W zależności od warunków atmosferycznych obraz jest w stanie wytrzymać około 10 lat wewnątrz i 5 na zewnątrz budynku.
  • Nadaje się do elewacji budynków: Drukarka ścienna jest w stanie wydrukować cyfry, ale także obrazy na elewacjach.
  • Łatwość procesu usuwania obrazu: Jeśli grafika się znudzi, wystarczy ją zamalować.

Branding firmy

Znaczenie drukowania na ścianie

Drukowanie na ścianie może mieć ogromne znaczenie, szczególnie dla firm posiadających duże przestrzenie do zagospodarowania, jak np. biura, szkoły, obiekty sportowe czy edukacyjne.
Dzięki nowej technologii druku przedsiębiorstwa mogą wyróżnić się na tle konkurencji poprzez oryginalny projekt i nadać niepowtarzalny charakter zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.
Ponadto druk ścienny daje możliwości zastosowań na wielu teksturach, co może być świetnym sposobem na promocję wydarzeń sportowych czy edukacyjnych.