Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak podpisać umowę z firmą kurierską?

Jak podpisać umowę z firmą kurierską?

Sklep internetowy może być znakomitym pomysłem na biznes, ale by faktycznie tak było, trzeba zadbać o jak największy komfort aktualnych i potencjalnych klientów. Badania pokazują, że konsumenci bardzo cenią sobie nie tylko atrakcyjne, niskie ceny, ale również sprawną dostawę – szybką, profesjonalną i w korzystnej cenie. To właśnie dlatego podpisując umowę z firmą kurierską, należy dokładnie przeanalizować, która propozycja współpracy będzie dla naszego sklepu najlepsza. Jak podpisać umowę z firmą kurierską? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Umowa z firmą kurierską – jak podpisać?

Przedsiębiorstw, które oferują przesyłki kurierskie dla firm, jest w Polsce całkiem sporo – do wyboru mamy zarówno najważniejszych graczy na rynku, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, które dopiero budują swoją pozycję w branży.

Umowa na przesyłki kurierskie dla firm ma w zdecydowanej większości przypadków formę umowy B2B. Skrót ten, z języka angielskiego business-to-business, oznacza umowę zawieraną między podmiotami, którymi w tym przypadku są dwa przedsiębiorstwa: sklep internetowy oraz firma kurierska.

Umowa określa oczywiście prawa i obowiązki każdej ze stron, a także ogólne warunki współpracy.

Zaletą podpisania umowy z firmą kurierską jest stała obsługa przez jednego przewoźnika. To sprawia, że w każdej chwili klient ma dostęp do dedykowanego mu opiekuna, który odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Większość renomowanych firm kurierskich takich jak np. GLS oferuje również elastyczne podejście do klienta, co oznacza, że swoją ofertę dostosowuje zarówno do potrzeb małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Osoby, które dopiero rozpoczęły prowadzenie swojego biznesu, mogą liczyć na wsparcie ze strony przewoźnika i możliwość podpisania umowy odpowiadającej potrzebom i możliwościom małego przedsiębiorstwa. Oczywiście z biegiem czasu jej warunki można renegocjować, w momencie, gdy firma zacznie się rozrastać, a liczba miesięcznych wolumenów zacznie się zwiększać lub sklep otworzy się na wysyłanie towaru za granicę.

GLS – firma przewozowa dla Twojego biznesu

Podpisanie umowy z firmą kurierską z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla firm z wielu branż. Szukając firmy oferującej usługi kurierskie dla Twojego przedsiębiorstwa, z pewnością warto rozważyć skorzystanie z oferty firmy GLS. Jest to doświadczona, międzynarodowa marka, która dysponuje nie tylko rozbudowaną siecią transportową, ale również magazynami centralnymi w Polsce i w wielu krajach w Europie, a także Kanadzie i USA.

Co więcej, osoby korzystające z usług GLS mają możliwość śledzenia nadanych przesyłek, ubezpieczenia towarów, wysyłki paczek za pobraniem czy otrzymania dokumentów zwrotnych. Warto też zauważyć, że profesjonalne rozwiązania logistyczne pozwalają kurierom GLS dostarczać paczki już na drugi dzień od nadania! Więcej informacji na temat oferty tej firmy możesz znaleźć na stronie: https://gls-group.com/PL/pl/wysylanie-paczek/regularne/.

Warto wspomnieć także o bardzo wygodnym rozwiązaniu w postaci punktów Szybkiej Paczki GLS, w których można nadać i odebrać paczkę. Tego rodzaju punkty znajdują się na terenie całego kraju, często zlokalizowane są w lokalach handlowych i usługowych, co pozwala na odbiór przesyłki w godzinach wieczornych, a także w weekendy. Szybka Paczka to doskonałe rozwiązanie dla osób, które rzadko bywają w domu i nie są w stanie przewidzieć, jakie będzie ich miejsce pobytu, gdy kurier przywiezie paczkę. W takiej sytuacji wystarczy wskazać wybrany punkt jako miejsce odbioru przesyłki lub przekierować ją tam w wybranym momencie, jeśli paczka jest już w drodze.

Szybka Paczka GLS to nie jedyne udogodnienie, jakie oferuje marka. Na stronie GLS znajdziesz szeroki wachlarz usług kierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dzięki temu, że firma posiada znakomicie rozbudowaną sieć logistyczną, jest w stanie dostarczać paczki średnio w 48-96 godzin, a w niektórych przypadkach nawet na drugi dzień. Jeśli zależy Ci na ekspresowej dostawie, możesz również wybrać opcję przyjazdu kuriera do klienta w sobotę. 

Doskonałej organizacji pracy w GLS dowodzi wyróżnienie, które firma ostatnio otrzymała. To tytuł Lidera Logistyki w kategorii Cyfrowe Narzędzia Komunikacji. Wyróżnienie zostało nadane w ramach badania Operatora Logistycznego Roku. Jednak marka troszczy się nie tylko o najlepszą logistykę swoich dostaw. Jest także znakomitym miejscem pracy dla swoich pracowników. GLS otrzymał już czwarty raz z rzędu Certyfikat Great Place to Work, w którym wyróżnia się firmy z najlepiej funkcjonującą kulturą organizacji miejsca pracy. 

Wszystko to razem czyni GLS znakomitym partnerem dla Twojego przedsiębiorstwa.