Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak przygotować stoisko na targi?

stoiska targowe

Targi to idealne miejsce na zaprezentowanie swojej firmy potencjalnym klientom. Możliwość przedstawienia się z jak najlepszej strony i zademonstrowanie oferowanych przez siebie produktów, będą wspaniałą okazją do zareklamowania się na większą skalę. Ważne jest to, aby nawiązać kontakt z rozmówcami, którzy być może poszukują proponowanych przez nas artykułów. Dobrze przygotowane stoisko jest kluczem do sukcesu, więc dzisiaj przeanalizujemy ten temat i wskażemy plusy korzystania z naszych gotowych systemów wystawienniczych.

Odpowiednie stoisko do tematyki targów

W zależności od miejsca, w którym odbywają się targi, wskazane jest to, aby wybrać najlepszą lokalizację dla naszego stanowiska. Trzeba pamiętać, że nie może być umiejscowione gdzieś, gdzie rozmowa z klientem będzie utrudniona, a ekspozycja produktów nie będzie miała wystarczającej ilości powierzchni.

Warto pomyśleć również o prezentacji loga firmy, które można umiejscowić w metalowej ściance wystawienniczej. Dzięki niej nawet z dalekiej odległości każdy będzie mógł zauważyć Twoją firmę, a im częściej logo będzie się pojawiało, to z czasem klienci mogą ją już zacząć kojarzyć i bez szukania innych przedsiębiorstw skierują się prosto do Ciebie.

Kluczową kwestią będą także pracownicy, którzy będą oczywiście dobrze przygotowani do przeprowadzenia prezentacji. Powinni być przyjaźnie i życzliwie nastawieni do klienta. Używać specjalistycznego, ale również i prostego języka, aby tym samym móc wytłumaczyć osobie zainteresowanej ofertę produktową. Dodatkowo warto pochylić się nad tym, ażeby stroje pracowników były także czyste, estetyczne, a w najlepszym wypadku, by kolorystycznie nawiązywały do loga firmy i tworzyły w ten sposób spójność z tematem prezentowanym przez przedsiębiorstwo.

Skorzystaj z gotowych systemów wystawienniczych

Czym w ogóle są gotowe systemy wystawiennicze? Wyjaśniając ten termin w najprostszy sposób – są to regały systemowe, które służą do promocji oraz wystawy produktów, które chcemy aby klient zauważył i się nimi zainteresował. Są one wielozadaniowe, ponieważ mogą posłużyć jako regał wystawienniczy, ale świetnie sprawdzi się także w roli codziennego ekspozytora na przykład w sklepie. Każdy taki projekt jest indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta, więc sposobów na  umiejscowienie produktów na regale może być wiele – zależy jedynie od ilości i rodzaju zawieszek czy też półek regałowych.

Ścianka prezentacyjna to także fantastyczna sprawa, jeśli chcemy wyróżnić się na tle innych firm. Zawieszenie na niej loga bądź baneru z informacjami dotyczącymi firmy to świetny sposób na zareklamowanie się. Kosze promocyjne również są dobrym wyborem, ponieważ można w nich wyeksponować dużo małych przedmiotów, na które nie starczyłoby nam miejsca na regale.

Wszelkiego rodzaju stojaki w równym stopniu pomagają przedstawić ofertę produktową prezentowanego przedsiębiorstwa. Ponadto ciekawą sprawą jest możliwość wycięcia laserowo z blachy różnych kształtów oraz napisów. Będzie to stanowić alternatywę do materiałowego baneru, równie popularnego środka reklamowego.

Dekoracje stoisk targowych

Ważnym elementem są banery, na których jesteśmy w stanie wypisać najważniejsze oferowane przez nas usługi lub produkty. Trzeba pamiętać, aby były one przejrzyste i czytelne dla klienta. Powinny zachęcać do podejścia do stoiska celem dowiedzenia się o szczegółach. Takie reklamy również jesteśmy w stanie dla Ciebie przygotować.

Należy zwrócić uwagę także na oświetlenie. Jeżeli chcemy wyróżnić się w jakiś sposób, to powinniśmy dosadnie, ale z wyczuciem wyeksponować firmę za pomocą światła. Mogą to być właśnie podświetlane loga w regale ekspozycyjnym lub ścianki, na których to ze światełek LED będą ułożone dane wzory lub napisy kojarzące się z firmą.

Oprócz wielkich, rzucających się z daleka reklam warto też pamiętać o mniejszym formacie. W tym przypadku może pomóc stojak na ulotki, na którym z łatwością będą wystawione wydrukowane katalogi z informacjami na temat firmy. To wszystko składające się w jedną całość z pewnością da oczekiwany i pożądany efekt.