Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak w prosty sposób przygotować grafik pracy dla całego zespołu?

grafik pracy

Zarządzanie grafikiem pracy większego zespołu to trudne zadanie, szczególnie jeżeli na ostatnią chwilę mogą wystąpić jakieś zmiany. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie trzeba tracić czasu na przygotowywanie harmonogramu czasu pracy w Excelu lub na kartce. Zamiast więc sprawdzać, w jakich przypadkach pracodawca nie musi sporządzać harmonogramu czasu pracy i liczyć na to, że nie będzie to konieczne, lepiej sprawdzić aplikację działającą w chmurze, która pozwoli opracować grafik pracy za pomocą kilku kliknięć.

  1. Narzędzie do tworzenia harmonogramu czasu pracy
  2. Jak szybko przystąpić do sporządzenia harmonogramu czasu pracy?
  3. Co musi się znaleźć w grafiku pracy?

Nawet jeżeli wydaje ci się, że dotychczas stosowany proces tworzenia harmonogramu czasu pracy jest dobry, to z pewnością zmienisz zdanie po skorzystaniu ze wspomnianego narzędzia. Jest ono idealne w przypadku przygotowywania standardowego grafiku pracy, jak również pozwala łatwo opracować grafik pracy zmianowej. Skoro więc można sobie ułatwić planowanie grafiku pracy, a jednocześnie uniknąć niepotrzebnych błędów, to zdecydowanie warto skorzystać z tego rozwiązania.

Narzędzie do tworzenia harmonogramu czasu pracy

Dużą zaletą narzędzia jest to, że przed rozpoczęciem pracy nad harmonogramem można je dowolnie dostosować do własnych preferencji. Ułatwi to proces układania grafiku pracy, szczególnie że użytkownik może w dowolnym momencie przełączyć się pomiędzy widokiem dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Podczas tworzenia harmonogramu pracy nie trzeba natomiast martwić się aktualnymi przepisami, ponieważ narzędzie zostało przygotowane w taki sposób, że gotowy harmonogram pracy może być sprawdzony z obowiązującymi przepisami Kodeksu pracy. Dzięki temu można uniknąć wielu niepotrzebnych problemów. Najlepiej już teraz samemu sprawdzić możliwości programu, co można zrobić na stronie kadromierz.pl.

Jak szybko przystąpić do sporządzenia harmonogramu czasu pracy?

Jeżeli chcesz się przekonać, jak łatwo można stworzyć harmonogram pracy zmianowej lub inny grafik pracy, możesz za darmo przetestować narzędzie online. Dzięki temu stworzysz rozkład zgodny z aktualnymi przepisami Kodeksu pracy, uwzględnisz dyspozycyjność zatrudnionych pracowników, a w razie potrzeby łatwo wprowadzisz zmiany w danym okresie. Pozwala to w dowolnym momencie dodać planowane urlopy pracowników. Na tym możliwości narzędzia do tworzenia grafików pracy online się nie kończą. Jest to również najprostszy sposób, aby dodawać notatki i informacje o wydarzeniach, z którymi zapoznają się wszyscy zainteresowani. W ten sposób zyskujesz pewność, że twoi pracownicy nie zapomną o istotnych wydarzeniach i sprawach, czego przykładem może być ważne spotkanie lub konieczność dopilnowania dostawy towaru. Osoby, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania, będą natomiast zadowolone z możliwości łatwego drukowania stworzonych dokumentów. Wydrukowanie nowego grafiku pracowniczego zajmie zaledwie kilka minut, a jednocześnie będzie to dokument pozbawiony błędów, co przy opracowywaniu grafiku w tradycyjny sposób nie byłoby możliwe.

Co musi się znaleźć w grafiku pracy?

Niezależnie od tego, czy chcesz ułożyć grafik pracy zmianowej, czy też prac wykonywanych w godzinach 8:00 – 16:00, muszą się w nim znaleźć podstawowe elementy. Chodzi między innymi o wymiar czasu pracy, godzinę rozpoczęcia i zakończenia, przerwy w pracy, dni wolne od pracy i inne tego typu informacje. Szkoda jednak tracić czas na sprawdzanie tych wymogów, skoro program online pozwala zautomatyzować cały proces.